США і КНР домовились про економічне партнерство

  США та Китай уклали угоду про економічну співпрацю. Документ підписали під час візиту до Вашингтона гглави КНР. Барак Обама та Ху Цзіньтао також обговорили права людини і теми, які викликали суперечки між країнами. Голова Білого дому уже заявив: ця зустріч стала визначальною для наступних тридцяти років співпраці.

  Нинішня зустріч глав Китаю та США - надзвичайно важлива, так оцінюють її політологи. Це пов`язано зі стрімким зростанням економічної, військової та дипломатичної потужності КНР. Лідери держав обговорюють гострі питання, які є причиною суперечок між Пекіном та Вашингтоном протягом багатьох років. Серед них - статус Тайваню, ситуація з правами людини у Китаї та обмінним курсом юаня. Обидві країни шукають компроміси.

  Ху Цзіньтао, голова КНР: "У ході перемов нам необхідно продемонструвати дух взаємної поваги і до соціальних систем двох країн, і до шляхів розвитку. Необхідно працювати разом, у партнерських стосунках, щоб зробити свій внесок до мирного розвитку і Тихоокеанського регіону, і світу в цілому".

  Під час візиту китайського лідера до США багато уваги приділяють торговельним відносинам. Протягом двох днів перемов уже уклали угод на 45 мільярдів доларів. Тільки у Сполучених Штатах це означає створення нових робочих місць для понад двохсот тисяч працівників.

  Барак Обама, президент США: "Дехто ще сумнівається у доцільності співпраці між США та Китаєм. Цей візит - шанс продемонструвати просту істину. Кожна з країн отримає користь від розвитку іншої. У тісніше пов`язаному світі, з глобальною економікою, усі нації процвітатимуть та будуть у більшій безпеці".

  Американські бізнесмени готуються до штурму нового ринку збуту. За даними досліджень, 80 відсотків компаній планують збільшити інвестиції в Китай. Їх приваблює швидке зростання середнього класу - основного прошарку споживачів.

  Роуз Пак, член китайської торгівельної палати Сан-Франциско: "Китайці багато купуватимуть, тож вони допоможуть американському народу на шляху до одужання економіки. Я упевнена, що американцям це сподобається. Думаю, перемови свідчать про те, що КНР стала могутнішою державою".

  Візит Ху Цзіньтао триватиме ще два дні. Перемови мають на меті послабити напруження в економічних та політичних відносинах країн. За словами Барака Обами, цей візит закладе основу для наступних 30-ти років тісної співпраці.

  Марина Кафтан, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Європарламент погрожує санкціями чільним білоруським політикам
  Наступний матеріал
  Демографи: на Україну чекає хвиля міграції
  Теги: