Спостерігачі ОБСЄ назвали вибори у Казахстані недемократичними

  Показові мітинги у Казахстані. В Астані близько трьохсот людей спалили копії протоколів з результатами виборів. Таким чином люди виступають проти результатів голосування. Організували акцію соціал-демократи, які після підрахунків до парламенту не потрапили. Невдоволені і спостерігачі ОБСЄ. Вони заявили: парламентські вибори у Казахстані були недемократичними.
  Експерти зауважили: до виборів не допустили кілька опозиційних партій. Крім того, кандидатів з реєстрації зняли з порушенням правових процедур. Підрахунок голосів теж був недостатньо прозорим. Водночас, спостерігачі від СНД значних порушень не побачили. Нагадаємо, за результатами провладна партія "Нур Отан" набрала близько 80-ти відсотків голосів. Ще дві політсили - "Ак Жол" та Комуністична партія - подолали 7-відсотковий прохідний бар`єр.

  Міклош Харашті, голова місії спостерігачів ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини: "Вибори в Казахстані пройшли за жорстко контрольованого середовища із серйозними обмеженнями виборчих прав громадян. Справжній плюралізм не потребує оркестрування. Ми всі бачили ручне управління політичним процесом".
  Попередній матеріал
  У Сингапурі діє СПА-центр для домашніх тварин
  Наступний матеріал
  Рекордні снігопади на півночі Японії
  Теги: