YouTube

Сполучені Штати уже очолили антипутінську коаліцію на дипломатичному рівні – Гонгадзе

Сполучені Штати очолили на дипломатичному рівні аптипутінську коаліцію і найближчим часом можуть прийняти рішення про надання Україні озброєння.

Про таке в ефірі "5 каналу" повідомила з Вашингтону журналіст Мирослава Гонгадзе.

"Здається, що Сполучені Штати вже очолили цю антипутінську коаліцію на дипломатичному рівні. Якщо спостерігати за засіданнями ООН, всі зусилля, які робить уряд США щодо об’єднання з Європою і іншими країнами – вони тиснуть. І намагаються зробити цей тиск спільним з європейськими і іншими країнами. Тобто, все-все вже робиться, але якщо йдеться про якесь офіційне оформлення такої коаліції, то я вважаю, що це правильний шлях", – зазначила пані Гонгадзе.

"Щодо питання зброї – переглядають, переглядають зараз усі свої попередні позиції щодо надання Україні зброї. Нещодавно конгресмен Мерфі – він демократ – він зробив заяву, що в зв’язку із сьогоднішнім загостренням необхідно Україні надавати зброю. Він, до речі, в цій заяві своїй сказав – це не була моя попередня позиція, але я вважаю, що це треба робити. Насправді, в Адміністрації, в Білому домі сьогодні є дві позиції: одну, більш проукраїнську займає офіс віце-президента, іншу – м’якішу позицію, формального захисту Обами, займає Рада національної безпеки на чолі з Райс, і там йдуть тертя. Насправді саме вона і її радники намагаються убезпечити Обаму від необачних кроків, як вони вважають, зокрема надання Україні зброї – вони вважають, що не на часі. Але тиск з боку Конгресу настільки серйозний і якщо вже демократи переходять на цю сторону, то це питання буде розглядатись активніше. Заступник Держсекретаря Вікторія Нулланд вже заявила, що якщо ситуація не зміниться – вони готові переглядати позиції щодо гадання Україні зброї", – наголосила журналістка.

Попередній матеріал
Майбутнє всієї Європи залежить від України - Нуланд
Наступний матеріал
Ірландія ратифікувала Угоду про асоціацію з Україною

Рішення щодо SWIFT зруйнує позицію Росії – Чалий

Майбутнє всієї Європи залежить від України - Нуланд

Сорос: Путін хоче знищити Україну раніше, ніж розпадеться сама Росія

В Брюсселі робоча група Україна-НАТО обговорила поглиблення співпраці