Спецслужби кількох держав ЄС беруть участь у розслідуванні терактів у Норвегії

  Спецслужби кількох Європейських держав беруть участь у розслідуванні подвійних терактів у Норвегії. Про це повідомив прем’єр країни на спеціальній прес-конференції. Він пообіцяв переглянути систему безпеки, а також - оснащення правоохоронців, які запізно прибули на виклик.

  Замахом на фундаментальні цінності свободи і демократії назвав норвезький прем’єр подвійний теракт 22-го липня. На спеціальній прес-конференції він повідомив про майбутні плани уряду - на той час, коли завершиться жалоба за загиблими. Так, країну чекають дебати щодо загального стану заходів безпеки. Влада обіцяє переглянути і дії поліції під час терактів, і технічне забезпечення правоохоронців, які запізно приїхали на виклик, оскільки мали проблеми із човном, а команда пілотів гелікоптера - була у відпустці.   

  Йенс Столтенберг, прем’єр-міністр Норвегії: "Норвегія відповіла на ці теракти - своїм співчуттям жертвам та їхнім родинам. Насильство завжди буде поза законом. Подібні виклики ми зустрічатимемо лише більшою відкритістю та демократією".  

  Також глава уряду повідомив - у розслідуванні злочинів, скоєних Андерсом Брейвіком, беруть участь розвідувальні служби різних європейських країн. Передусім вони мають встановити, чи мав зловмисник спільників. Спочатку Брейвік заявив, що діяв один, потім повідомив про цілу мережу своїх однодумців і помічників у різних державах Європи. Попри ці заяви поліція схиляється до думки, що спільників у Брейвіка не було. Європейські ультраправі політики - першими намагаються відмежуватися від дій злочинця. Один із них - голова бельгійської політсили Тангі Вейс. За годину до теракту в Осло Брейвік надіслав йому свій маніфест на півтори тисячі сторінок, у якому обґрунтовувались ідеї культурного Марксизму і викорінення ісламської навали в Європі.

  Танґі Вейс, депутат бельгійського парламенту від партії VLAAMS BELANG: "Я був один з тої тисячі людей, кому Брейвік надіслав свій маніфест. Коли дізнався про теракти - був шокований. Ніколи раніше я не мав із ним контактів, ані з ним, ані з подібними йому людьми чи організаціями. Звичайно, як представник правої консервативної партії я маю свій погляд на іслам, але ми ніколи не мали на увазі насильство! Ми хочемо лише політичних рішень".

  За кілька днів після трагедії люди продовжують приности свічки і квіти в пам’ять про загиблих. Несуть їх і до собору в Осло, і везуть - на острів Утойя, де Брейвік вчинив масову стрілянину. Дайвери досі шукають тіла кількох загиблих. Тим часом норвезька преса та інтернет-блогери активно обговорюють подальшу долю кілера. Пенітеціарна система Норвегії не є суворою. Брейвік може відбувати покарання у в’язниці, обладнаній спортивним залом, інтернетом та телебаченням, у комфортній камері та лояльними наглядачами. Такі правила ухвалені через переконання, що м’які умови в’язниць - сприяють перевихованню злочинців. Який саме буде вирок судей - може стати відомо не раніше осені.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Виставка радянських плакатів стартувала у Києві
  Наступний матеріал
  Нове отруєння росіян у Туреччині
  Теги: