Солана поділяє радість косоварів

  Рада безпеки ООН поки що не має одностайного висновку щодо Косова. Розділилися думки і серед країн - членів ЄС. Переговори з цього питання вів у Приштині Хав`єр Солана. Єврокомісар прибув до Косова першим з-поміж високопоставлених іноземних чиновників.
  Третій день незалежності Косова минув неспокійно. На північному кордоні новопроголошеної держави палали контрольно-пропускні пункти і будівлі Місії ООН. Згоріло близько десятка службових автомобілів. Заворушення вчинили кілька сотень етнічних сербів. Невдоволені відділенням Косова вони бояться, що влада краю візьме під свій контроль переходи на адміністративному кордоні з Сербією. Зараз їх контролюють війська Організації об`єднаних націй. Для посилення безпеки НАТО терміново  зібльшило свій контингент у неспокійному регіоні.

  Етьєн де ля Тур, майор коаліційних військ: "Спочатку ми мали інформацію, що вогонь поширився із шин, запалених на контрольно-пропускному пункті. Після цього кілька вантАжівок намагалися перетнути кордон. Їх зупинили війська ООН, а наші сили одразу прибули на допомогу".

  Сербія закликає війська НАТО залишатися безсторонніми щодо внутрішніх конфліктів, і захистити етнічних сербів у Косово від можливих нападів. Такі заяви зробив чільник сербського закордонного відомства у Австрії, на позачерговому засіданні ОБСЄ. Його скликали на вимогу Сербії, яка вимагає від організації з Безпеки та співробітництва у Європі не давати Косову окремого членства.

  Вук Єремич, міністр закордонних справ Сербії: "Ми мусимо твердо стати на захисті наших переконань і засудити одностороннє визнання незалежності Косовськими албанцями. Сербіє має бути впевнена, що Косово ніколи не отримає місця в ОБСЄ. Інакше це суттєво вплине на імідж цієї організації".

  Тим часом до Косова з офіційним візитом прибув Хав`єр Солана. Єврокомісар з питань зовнішньої політики та політики безпеки став першим високим гостем з-за кордону у самопроголошеній державі. Позиція Євросоюзу у питанні Косова залишається неодностайною. Кожна країна ЄС ухвалюватиме рішення щодо визнання новопроголошеної держави самостійно. Втім загальна політика спільноти наголошує на європейській перспективі Західних Балкан і Косова зокрема.

  Хав`єр Солана, єврокомісар із зовнішньої політики та політики безпеки: "Усі країни ЄС відкриті до співпраці. Ми всі бачили радість на вулицях Приштини після проголошення незалежності Косова і поділяли її. Зараз цю радість треба перетворити на конструктивну і позитивну енергію задля подальшого розвитку суспільства. Розвитку політичного, економічного, культурного, з усіма цінностями, які сповідує ЄС, і які ви також поділяєте".

  Тим часом влада Косова продовжує працювати над законодавчою базою. Ппарламент новопроголошеної держави затвердив вже 10 законодавчих актів. Зокрема - про створення міністерства закордонних справ, а також громадянства і паспортної системи. Ухвалили також і низку законопроектів - про створення поліції Косова, захист культурного спадку і окреслення кордонів адміністративних одиниць.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  (Малюнок з Вікіпедії: державний прапор, затверджений парламентом самопроголошеної республіки Косово)
  Попередній матеріал
  Невідомих досі істот підводного світу виявили в Антарктичних водах
  Наступний матеріал
  У Парагваї лютує жовта лихоманка
  Теги:
  Loading...