Сьогодні відбудеться зустріч міжнародної контактної групи по Лівії

  Зустріч міжнародної контактної групи по Лівії відбудеться сьогодні у Катарі. До її складу входять США, Канада, країни Європи та Перської затоки, Ліга арабських держав та Африканський союз. Основним завданням групи є забезпечення виконання резолюції ООН по Лівії і політичне врегулювання ситуації у країні. Раніше, ЄС розширив санкції проти режиму лівійського лідера Муаммара Каддафі.

  Світ намагається вирішити лівійську кризу за допомогою політичних та дипломатичних кроків. Глави МЗС 27-ми країн на зустрічі у Люксембурзі ухвалили рішення розширити санкції проти режиму Каддафі. Про це повідомила Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон. Санкції стосуються понад двох десятків нафтовидобувних компаній країни. Так члени Євросоюзу хочуть позбавити владу Лівії фінансових надходжень від експорту нафти та газу.

  Кетрін Ештон, верховний представник ЄС із зовнішньої політики: "Міністри ухвалили додаткові санкції щодо лівійського режиму, зокрема - у нафтогазовому секторі. За необхідності, ми готові вдатися до нових заходів, щоб перешкодити подальшому фінансуванню режиму".

  На зустрічі у Люксембургу був і представник лівійської опозиції. Він закликав світ докласти максимальних зусиль, щоби захистити цивільне населення країни від атак військ Каддафі.

  Алі Ель Ассаві, речник лівійської опозиції: "Ми розраховуємо, що світ зробить усе можливе, щоб захистити мирних жителів нашої країни, згідно з резолюцією ООН. На сьогодні через напади армії Каддафі загинули близько 10 тисяч людей, удвічі більше - вважають зниклими безвісти. Ми закликаємо докласти більше зусиль, щоб захистити лівійців від агресії".

  Усі попередні спроби дипломатів залагодити лівійський конфлікт завершилися невдало. Пропозицію про перемир`я від Африканського союзу прийняв Каддафі, але відкинули повстанці. Вони не погоджуються припинити вогонь, допоки полковник не зречеться влади і не полишить країну. Офіційна Лівія сприйняла таку позицію опозиціонерів критично.

  Мусса Ібрагім, речник лівійського уряду: "Відмова повстанців прийняти план перемир`я Африканського союзу доводить, що вони не є гідними партнерами у будь-яких мирних перемовах. Насправді опозиція не хоче миру і боїться будь-яких змін. Їх лякає сама можливість мирного врегулювання конфлікту у Лівії".

  Бої у Лівії не вщухають. Протягом шести тижнів Місурата у облозі військ Каддафі. За минулу добу повстанцям вдалося успішно відбити дві нові атаки на місто. Надходять повідомлення про сотні загиблих. Точаться бої і біля міст Адждабія та Зінтан. Проурядові війська застосовують там важку артилерію. Втім, повстанці своїх позицій не здають.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Українські музиканти переспівають хіти "Братів Гадюкіних" [відео]
  Наступний матеріал
  Японію знову трясе, проте роботи на Фукусімі не припиняються
  Теги: