5.ua

Сьогодні у ЄС оцінять зусилля Росії щодо виконання мирного плану Порошенка

  ЄС сьогодні оцінить зусилля Росії щодо виконання мирного плану Петра Порошенка. Про таке повідомила прес-секретар представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Майя Косьянчич.


  Вона заявила, що рада ЄС під час засідання на рівні послів оцінить виконання Росією чотирьох вимог Євросоюзу з деескалації ситуації на Сході. А саме: створення механізму моніторингу дотримання режиму припинення вогню і контролю державного кордону під наглядом ОБСЄ, повернення Україні контролю над трьома захопленими на Донбасі бойовиками прикордонними пунктами, звільнення усіх заручників та початок переговорів для впровадження мирного плану Президента України.  

  Тим часом, Петро Порошенко сьогодні уже обговорив рішення продовжити АТО із президентом Франції, канцлером Німеччини та держсекретарем США. Президент підкреслив: Україна, як і раніше, відкрита для політичних переговорів, утім – лише після реалізації основних пунктів мирного плану. Це двостороннє припинення вогню, контроль кордону і звільнення усіх заручників.

  Нагадаємо, сьогодні вночі після засідання Ради національної безпеки та оборони України Президент Петро Порошенко не продовжив одностороннє перемир'я та поновив антитерористичну операцію.

  Речниця Держдепартаменту США Джен Псакі сьогодні заявила, що Вашингтон готовий підтримати будь-яке рішення Києва щодо Антитерористичної операції.

  Сьогодні ж речник Путіна вкотре запевнив – Росія не має нічого спільного з терористами на Донбасі, та анонсував програмний виступ свого патрона з найактуальніших питань.
  Попередній матеріал
  В Іраку за місяць після активізації бойовиків було вбито понад 2,4 тисячі людей – ООН
  Наступний матеріал
  Депутати вимагають запровадження воєнного стану на Донбасі
  Loading...