Сьогодні у Чилі випишуть з лікарні врятованих гірників

  Більшість врятованих чилійських шахтарів випишуть зі шпиталю уже сьогодні. Троє з них уже прибули до своїх домівок. Лікарі запевняють: стан здоров`я гірників - добрий. І вперше з моменту порятунку їм дозволили зняти сонцезахисні окуляри.

  Психологи застерігають: після повернення додому з лікарні на шахтарів чекає важкий період адаптації. Їм доведеться постійно бути під пильною увагою репортерів. Перші троє з виписаних гірників навіть залишали лікарню через боковий вихід, аби уникнути зайвої уваги. Втім, на кілька питань преси таки відповіли.

  Едісон Плена, врятований шахтар: "Мені допомогли вижити мужність товаришів і молитви моїх близьких. А ще - усвідомлення того, що рятувальники не сплять і не відпочивають, а роблять усе можливе для нашого порятунку".

  33 гірники провели під землею 69 днів при температурі понад 30 градусів за Цельсієм, в умовах абсолютної вологості. Медики називають гарний стан здоров`я врятованих- справжнім дивом. Двох з гірників лікують від пневмонії. Лікарі зазначають, що найближчими місяцями чоловіки можуть страждати на пост-травматичний стрес. Вони перебуватимуть під постійним медичним наглядом принаймні півроку.

  Пола Ньюмен, голова місцевого упроваління охорони здоров`я: "За станом здоров`я звільнених гірників пильно стежили упродовж останьої доби. Зробили усі необхідні аналізи, рентгенівські знімки. Результати медогляду дозволяють виписати більшість шахтарів з лікарні".

  Президент країни Себастьян Піньєра під час візиту до шпиталю пообіцяв гірникам: більше їм ніколи не доведеться працювати у таких жахливих умовах. Він наказав посилити контроль за умовами праці на чилійським копальнях. Поки Чилі святкує щасливе завершення рятувальної операції, компанії з усього світу надсилають шахтарям-знаменитостям пропозиції про роботу.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Повінь на заході Куби через тропічний шторм Паула
  Наступний матеріал
  Норвезький оркестр заграв президенту Швейцарії неправильний гімн
  Теги: