Сьогодні новий Папа займе свої апартаменти у Апостольському палаці Ватикану [відео]

  Двері папських апартаментів у Апостольському палаці Ватикану - відкриють сьогодні ввечері. Вони були опечатані з моменту, коли попередній понтифік, Бенедикт XVI, виїхав до літньої резиденції.

  Свій перший день на посаді папа Франциск почав із молитви. Нічого помпезного - просто разом із двома помічниками завітав о 8-й ранку до церкви. Дорогою назад - зупинився та привітав вірян. Незабаром він також планує вирушити до літньої папської резиденції Кастель Гандольфо, щоби зустрітися зі своїм попередником - Бенедиктом XVI. Поки що вони встигли лише поспілкуватися телефоном.

  Кім Деніелс, директор "Католицьких голосів": "На мою думку, візит до Бенедикта XVI-го - це дуже розумний крок. Він демонструє повагу до колишнього понтифіка та скромність нового Папи. Людей дуже зворушив початок першого дня Франциска на посаді Папи - молитва Мадонні, яку тут дуже поважають. Думаю, він здобуде неабияку популярність".

  Новообраний Папа Римський Франциск - добре знайомий з Україною. За словами голови Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука, в Аргентині Берґольйо навчався в українського єпископа Степана Чмиля. Окрім цього - він особисто знайомий із кардиналом УГКЦ Любомиром Гузаром.

  Любомир Гузар, кардинал УГКЦ: "Хотів привітатися, дивлюсь, а він з Аргентини і він мені каже: "Слава Ісусу Христу". Я заскочений! Але він мені розказав, що дуже добре знав отця Степана Чміля. Оскільки сьогоднішній Папа має знання про Україну і сентиментальну прив`язаність до українців, то можна сподіватись, що він відвідає Україну".

  Хорхе Берґольйо став 266-м Папою Римським після 5 турів голосування. Його обрали напередодні ввечері. 76-річний кардинал із Буенос-Айреса належить до єзуїтського ордену. Він став першим за 1300 років папою-неєвропейцем. Нового понтифіка вважають надзвичайно скромною людиною, аскетом і консерватором. ЗМІ розповідають, що він володіє шістьома мовами, любить танго і футбол, а на роботу досі їздив громадським транспортом.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ФДМ оцінив Гостинний двір у 21 тис. грн. [відео]
  Наступний матеріал
  Попов обіцяє почати будівництво метро на Троєщину у травні [відео]
  Теги:
  Loading...