Сьогодні - 5 річниця війни в Іраку (РОЗШИРЕНО)

  За 5 років в Іраку загинули щонайменше 500 тисяч людей. З них - 4 тисячі лише американських військових . А коштувала кампанія Сполученим Штатам 500 мільярдів доларів. Сьогодні близько сотні тисяч людей у Сполучених Штатах вийшли на мітинги. Двохсот із них - затримала поліція.
  Мітингувальники перешкоджали рухові транспорту та скандували "Ні – війні!". Наймасовіші акції відбулися біля будівель Білого дому, Конгресу та Податкової служби.

  "Ні – війні", "Ми хочемо миру", "Зупиніть війну" з такими закликами сотні американців відзначають п’яту річницю іракської війни. Найбільші міста Сполучених Штатів охопили антивоєнні маніфестації. Люди вивішують плакати та влаштовують вистави біля урядових будівель – Білого дому, Конгресу та Податкової служби. Протестувальники вимагають від президента Джорджа Буша покласти війні край.


  Люди: "Коли я бачу цих скалічених хлопців, які повертаються з Іраку, моє серце не витримує. Нам потрібний мир."

  Люди: "Ми влаштовуємо ці вистави, щоби висловитися проти війни та використання тортур. Занурення у воду - це теж катування.  Адміністрація Буша це заперечує."

  Річницю війни Джордж Буш відзначив у Пентагоні. Він досі переконує -  іракська кампанія успішна і Сполучені Штати можуть і повинні виграти цю війну. Втім Буш не згадав про реальні втрати американської армії та провали національної розвідки. Також глава Білого дому не обмовився ні словом про те, що зброю масовго знищення  - пошуки якої стали приводом для вторгнення - в Іраку так і не знайшли.

  Джордж Буш, президент США: "Ця війна зробила більше, аніж просто  змінила режим в Іраку.  Вона принесла нам успіхи у боротьбі з терором. Для терористів Ірак був місцем, де прибічники Аль-Каїди могли закликати арабів знищити Америку. Натомість, Ірак став місцем, де араби об’єднуються з американцями, щоби знищити терористів Аль-Каїди".

  Після повалення режиму Саддама Хусейна п’ять років тому, Ірак так і не став вільною та демократичною країною. На вулицях досі не вщухають вибухи,  влаштовані екстремістами. За 5 років в Іраку загинули щонайменше 500 тисяч людей. Серед них військові, журналісти, медики, та мирні мешканці. Цивільним постійно бракує харчів, медикаментів, питної води. В країні панують злидні та антисанітарія. Кожен п’ятий мешканець Іраку був змушений залишити оселю.
  Попередній матеріал
  Земельний конфлікт на Закарпатті (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Бен Ладен погрожує Європі
  Теги:
  Loading...