Земельний конфлікт на Закарпатті (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Битва за межу. 120 осіб - мешканців закарпатського села Голубине прийшли із пікетом під сусідню Солочинську сільраду. Ціна питання - 40 гектарів землі сільськогосподарського призначення - у цього шмату щонайменше два власники.
  Голубинці зазбиралися на поля - аж там уже вбиті кілочки. Земельні ділянки вже розмітили під посадку городини мешканці сусіднього села Солочин. Кожна сторона показує свої документи на землю. В них - один і той самий наділ, різниця лише у розташуванні межі між власністю двох сільрад. Солочинський сільський голова каже, що землю ділили двічі. 99-го року, коли майнo колгоспу подробили на три селищні громади та двотисячного – рішенням арбітражного суду.

  Магдалина Туряниця, Солочинський сільський голова: "Практично голова Голубинської сільської ради і землеупорядник вони усі знали ці межі. Чому вони не повідомили своїх виборців, не сказали, я не знаю".

  Коли 9 років тому колгоспні землі розпайовували - мешканці Голубинного і Солочина вирішили розійтися миром. Домовилися так: те село, яке обробляло землю останнім, користуватиметься нею й надалі. Непорозуміння почалися знову, коли землю почали приватизовувати. Тепер кожен доводить: земля - його.

  Мар`яна Гартавер, мешканка с. Голубине: "Як казав мій батько покійний він ярок, то його ярок то ще його дідів, тому що коли давали землі красиві-парадні, я казала, чого ви не просите, а я не мала такої можливості, і він каже мене та земля кормила - поїла і той ярок ніхто не сміє забрати".

  Додають дров до багаття й чутки, що ширяться поміж селянами - на спірні ділянки вже поклали око спритні ділки зі столиці. Мешканці не дивуються, кажуть, тутешня джерельна вода цілюща, а клімат просто піднімає на нОги безсилого. Вже зараз за сотку дають 3 тисячі гривень, на "чорному ринку" - вп`ятеро більше.

  Василь Гісем, депутат Голубинської сільради: "Я казав, що без суда тут не обійдеться най беруть, най трясуть і Голубинску, і Солочинску сільську раду, слава Богу депутати всі живі здорові, бувші голови живі здорові най кличуть так, людей най пригласять… без питань".

  Тайм-аут на два тижні взяли районні чиновники. За цей час Свалявські депутати обіцяють розібратися у конфлікті і ухвалити остаточне рішення – де ж насправді проходить межа сіл і кому належать поля. А до цього часу голубинці та солочинці обіцяють землю від сусідів боронити по-своєму: з вилами та лопатами.

  Галина Ярцева, Микола  Скунць, Закарпаття, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.45Мб)
  Попередній матеріал
  СБУ передала матеріали по Добкіну до суду
  Наступний матеріал
  Сьогодні - 5 річниця війни в Іраку (РОЗШИРЕНО)
  Теги:
  Loading...