Сьогодні відбудеться вручення Нобелівських премій

  У середу в Осло та Стокгольмі пройдуть урочистості з нагоди вручення цьогорічним лауреатам Нобелівських премій.

  Заходи відбудуться в день пам'яті Альфреда Нобеля, який помер 10 грудня 1896.

  Більшість лауреатів Нобелівської премії отримають почесні дипломи та золоті медалі у Філармонії Стокгольма з рук короля Швеції Карла ХVI Густава.

  Нагадаємо, в області фізіології і медицини нагороди удостоєні американець Джон О'Кіф, а також Травень-Бріт і Едвард Мозер з Норвегії за відкриття "клітин, які складають позиційну систему в головному мозку".

  Нобелівку з фізики отримають Ісама Акасака, Хіросі Амано (Японія) і Сюдзі Накамурі (США) "за винахід ефективних синіх світлодіодів, що забезпечують яскраві і енергозберігаючі джерела білого світла".

  У галузі хімії нагорода присуджена Еріку Бетцігу (США), Штефану Хелло (Німеччина), Вільяму Мернеру (США) за "розвиток флуоресцентної мікроскопії надвисокої якості".

  Нобелівським лауреатом з літератури став французький письменник і сценарист Патрік Модіано "за мистецтво пам'яті, яким він викликав до життя найнезбагненніші людські долі й розкрив світ окупації".

  Французький вчений Жан Тіроль став лауреатом Державного банку Швеції пам'яті Альфреда Нобеля 2014 р за "аналіз сили ринку та регулювання".

  Лише премію миру, за останньою волею самого Нобеля, вручать не у Стокгольмі, а в Осло.

  Нагорода буде вручена в будівлі ратуші норвезької столиці пакистанській правозахисниці Малалі Юсуфзай і борцю за права дітей Кайлашу Сатіярті з Індії.

  Сьогоднішня церемонія вручення Нобелівських премій стане 113-ою за рахунком.

  Нобелівський фонд оголосив, що вперше за останні 60 років розмір премії "буде скорочений з причини несприятливих часів".

  Попередній матеріал
  Кличко став лауреатом престижної політичної премії
  Наступний матеріал
  ЄС відмовив всім країнам, у компенсації від закриття "Південного потоку"