Сьогодні стане відомим склад нового кабміну Греції

  Призначення Лукаса Пападемоса новим главою грецького уряду викликало бурхливу реакцію у світі. Європа - вітає новину. Фінансисти сподіваються, що нова грецька влада допоможе уникнути економічної кризи у єврозоні. А думки греків - розділилися: від обережного оптимізму - до різкого неприйняття.

  Склад нового кабміну Греції стане відомим вже сьогодні. Афінська агенція новин повідомила, що зміняться міністри внутрішніх справ, юстиції, та оборони. Голова мінфіну Евангелос Венізелос, найімовірніше, збереже посаду.

  Новий уряд Греції на чолі з прем`єр-міністром Лукасом Пападемосом забезпечить у країні стабільність. На це сподіваються європейські лідери. Сам новий прем`єр вже заявив - головним завданням його тимчасового уряду буде дотримання угоди з Євросоюзом та виконання умов отримання кредиту. Європа - таку позицію схвалює.

  Піа Аренкільда Хансен, речниця Єврокомісії: "Президент Єврокомісії і голова європейської ради вітають пана Пападемоса з призначенням на посаду прем`єр-міністра Греції. Дуже важливо, що відтепер у цій країні керуватиме коаліційний уряд. Він зможе продемонструвати консенсус, який так необхідний зараз Греції, і до якого ми неодноразово закликали. Зараз Афінам необхідно якнайшвидше запровадити у життя непрості, але критично важливі рішення, які допоможуть країні подолати боргову кризу. У цьому Греції допоможуть ЄС та МВФ".

  Радіють і фінансисти. Вони вважають: Греція за допомогою нового уряду зможе подолати боргову кризу, уникнути дефолту і залишитися у зоні обігу єдиної європейської валюти. Грецький фондовий ринок вже відреагував на новину про призначення Пападемоса різким зростом цін на акції.

  Платон Монокрусос, голова відділу фінансових досліджень Євробанку: "Нинішній розвиток подій у Греції можна назвати позитивним. Звісно, новому урядові доведеться нелегко - треба буде запровадити програму дуже жорсткої економії, здійснити низку реформ. Але загалом, гадаю, є усі підстави сподіватися на краще".

  Думки простих греків - розділилися. Частина людей зітхнула з полегшенням: кілька днів політичної невизначеності - позаду.

  Алекос Петру, мешканець Афін: "Новий прем`єр - дуже здібна і досвідчена людина. Добре, що його призначили главою уряду".

  Інша частина греків - зокрема ті, хто дотримується лівих політичних поглядів - обурені: новий уряд, фактично, збирається продовжувати політику старого. А отже - податки знову зростатимуть, а пенсії та соціальні виплати - знижуватимуться. Одразу після оголошення імені нового прем`єра у Афінах пройшла багатотисячна акція протесту.

  Калліопа Вудуроглу, протестувальниця: "Те, що ми спостерігали у політиці останніми днями, найбільше нагадувало оперету. Політичні партії – це симфонічний оркестр, який грає мелодію про європейську орієнтацію. Медіа – їм підігрують. А Євросоюз у цій постановці – диригент. Гадаю, очевидно, до чого усе прямує".

  Лукас Пападемос змінив на посаді прем`єр-міністра Георгіоса Папандреу. Той, попри вотум довіри його урядові, пішов у відставку, щоби дати дорогу новому коаліційному уряду.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Колумбії тривають масові студентські протести
  Наступний матеріал
  На Кубі легалізували торгівлю нерухомістю
  Теги: