Сноуден досі не отримав політичного притулку [відео]

  Одна за одною країни світу відмовляються надати притулок скандальному співробітнику ЦРУ Едварду Сноудену. Кількість можливих маршрутів із аеропорта "Шереметьєво" стрімко зменшується. Про готовність стати новою батьківщиною Сноудена заявила Болівія, однак він її про це поки не просив.

  Чимало країн не поспішають прихистити організатора інформаційного витоку. Деякі, як Фінляндія, Іспанія, Ірландія та Австрія - дипломатично заявляють, що можуть розглядати заяви тільки від тих аплікантів, які перебувають на території країни. Інші - відверто заявляють, що бачити в себе Сноудена - не хочуть. Серед них Бразилія, Норвегія, Індія, Польща та навіть - Еквадор.

  Суєд Акбаруддін, речник міністерства закордонних справ Індії: "Я підтверджую, що наше посольство у Москві отримало листа від пана Сноудена із проханням про притулок. Ми уважно розглянули його та дійшли висновку, що немає жодних причин для позитивного рішення".

  Діяльність Едварда Сноудена вже призвела до радикального погіршення відносин між США та Євросоюзом. Президент Франції заявив, що під загрозою - угода про зону вільної торгівлі. Євросоюз також вимагає пояснень щодо інформації про шпигування на території посольств і місій.

  Жозе Мануель Баррозу, президент Європейської комісії: "Якщо дані підтвердяться, це привід для дуже серйозної розмови. Ми вимагаємо від США негайно надати пояснення щодо обвинувачень у шпигунстві".

  Сам Едвард Сноуден спинятися не збирається. Він погрожує Сполученим Штатам новими викриттями та обвинувачує їх у тиску на країни, які б могли надати Сноудену притулок. Кілька тижнів екс-працівник американської розвідки переховувався в Гонконгу, і уже 9 днів перебуває у транзитній зоні російського аеропорту "Шереметьєво". Він сподівався отримати притулок у Росії, однак, після заяви Володимира Путіна про необхідність припинити антиамериканську діяльність, Сноуден від своїх планів відмовився.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Єгипетські високопосадовці масово йдуть у відставку
  Наступний матеріал
  Інформація Сноудена може зірвати переговори між США та ЄС
  Теги: