Інформація Сноудена може зірвати переговори між США та ЄС

  Шпигунський скандал за участі США може зірвати переговори щодо зони вільної торгівлі між Вашингтоном та країнами Євросоюзу. Про таке заявив президент Франції, Франсуа Олланд.

  Він вимагає від США негайно покінчити з практикою прослуховування та надати гарантії подальшої безпеки для Франції та Євросоюзу. Водночас, Олланд наголосив на необхідності для європейських країн розробити спільну позицію щодо ситуації зі шпигунством. США себе винними у скандалі не вважають. Заявляють - їхня країна робить усе те саме, що й інші світові держави.

  Інформацію про те, що спецслужби США масово слідкують за своїми громадянами, а також за іноземними дипмісіями, оприлюднив колишній працівник ЦРУ Едвард Сноуден. Наразі він переховується у російському аеропорту та намагається отримати притулок, але не у Росії.

  Франсуа Олланд, президент Франції: "Ми ще не отримали конкретного запиту від пана Сноудена. Я тільки знаю із газет, що він попросив притулок у 25 країн, але офіційного листа немає. Тож, коментувати тут нічого".

  Попередній матеріал
  Сноуден досі не отримав політичного притулку [відео]
  Наступний матеріал
  Чільницю французьких ультраправих позбавили депутатського імунітету
  Теги: