Слухання у справі Младича перенесли на місяць

  Ратко Младич сьогодні вперше постав перед міжнародним трибуналом. Колишньому командувачу боснійськими сербами зачитали обвинувачення за 11-ма пунктами. Зокрема, йому закидають військові злочини та геноцид. Младич назвав обвинувачення ганебними і жахливими і попросив додатковий час на вивчення матеріалів разом із адвокатами. Наступні судові слухання перенесли на 4 липня.

  Слухання у справі Ратко Младича відбулися у залі номер один Гаазького трибуналу. Саме там раніше судили колишнього президента Республіки Сербської у Боснії та Герцеговині, Радована Караджича. Він сьогодні також на засіданні, але у залі номер три. Обидва слухання проводилися майже одночасно. Але найбільша увага прикута до Ратко Младича. Сьогодні він уперше постав перед трибуналом. Хоча його адвокат раніше заявляв - через стан здоров`я Младич не доживе до трибуналу. 

  Ратко Младич, колишній лідер боснійських сербів: "Я дуже хвора людина. Я чую, що зачитують, але мені потрібен певний час для того, щоби обдумати суть".

  Зрештою, генерал відмовився відповісти на запитання, чи визнає себе винним, знову поскаржився на здоров`я і попросив додатковий час на вивчення документів обвинувачення.

  Ратко Младич, колишній лідер боснійських сербів: "Я можу сказати, що на той ганебний текст  обвинувачення, який робить з мене монстра, мені потрібен більше ніж місяць. Я читатиму його зі своїми адвокатами".

  Альфонс Орі, суддя: "Пане Младич, текст готувала сторона обвинувачення. Він виписаний, згідно із судовою процедурою. Я зрозумів, що вам потрібно більше часу на те, щоби ознайомитися з документами, хоча судовий процес передбачає лише тридцять днів. Я призначаю наступні слухання у справі на четверте липня, 2011 року".

  Ратко Младича арештували у Сербії 26 травня. Через 5 днів його екстрадували до Гааги. Міжнародний трибунал добивався затримання генерала упродовж 15-ти років. Доки Сербією керував Мілошевич, Младич вільно жив у Белграді, останні 10 років - переховувався. Колишнього лідера боснійських сербів звинувачують у військових злочинах під час командування армією Республіки Сербської в Боснії та Герцеговині під час конфлікту 1992-1995 років. Зокрема, йому закидають геноцид мусульманського населення у місті Сребрениця. Якщо Младича визнають винним, йому загрожує довічне ув`язнення.

  Ганна Ільїних, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  ЄС вимагає від Росії скасувати заборону ввезення овочів з Європи
  Наступний матеріал
  В Туреччині вилучають нелегальний алкоголь, яким отруїлись російські туристи
  Теги:
  Loading...