Сльозогінний газ застосувала поліція під час демонстрації в Афінах

  Сльозогінний газ застосувала поліція під час демонстрації в Афінах. Правоохоронці стримали молодь у масках, що відкололася від маршу пам’яті і намагалася розпочати сутички. Цього дня у грецькій столиці вшановують 38-му річницю студентського повстання проти військової хунти. За традицією люди йдуть від Політехнічного інституту до посольства США, де марш закінчується. Утім цього року - демонстрація продовжилася на площі перед грецьким парламентом, куди зараз сходяться десятки тисяч людей. Правоохоронці готуються до масових заворушень.

  "Геть ЄС та МВФ" лунає в Афінах, на щорічному марші пам’яті студентського повстання. Хоча гасло це - не причетне до трагічних подій 73-го року - люди проводять паралелі із тим часом. У листопаді, 38-м років тому студенти політехнічного інституту влаштували акцію протесту проти правлячої хунти чорних полковників. Щоб придушити повстання, у навчальний заклад ввели війська і важку техніку. Загинули кілька десятків людей.  

  Гречанка: "Зараз у нас гірша хунта, аніж була тоді. В країні - економічне диктаторство і ми страждаємо. Та й не тільки ми. Поступово починає страждати вся Європа. І ми повинні чинити опір".

  Марш пам’яті студентського повстання зазвичай відбувається від політехнічного інституту до посольства США. Люди пікетують амбасаду за підтримку американською владою військової хунти. Зазвичай на цьому марш завершується - але не цього року. Від посольства демонстранти вирушають до парламенту - уперше за два місяці перерви в масових протестах. Вони обіцяють боротися проти нового уряду, який, як і попередній, пристав на умови міжнародних кредиторів, і запроваджує суворі економічні реформи.

  Грек: "У 1973-му році головним закликом студентського повстання було гасло: "Піднімайтесь!". Нинішній заклик "Не підкорюйтесь! Скиньте цей уряд, цю владу капіталістів". Це потрібно для нової моделі нашого зростання, для нового суспільства, що дбає про благо робітників".

  Афіни охороняють посилені загони поліції. Правоохоронці вже застосували сльозогінний газ проти молоді у масках, що намагалася напасти на поліцію іще під час пам’ятного маршу. Сутички і заворушення доводиться вгамовувати і перед парламентом. Щойно стемніло, натовп почав підпалювати смітники і закидати полісменів запалювальною сумішшю.

  Нонна Стефанова, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Монті оприлюднив план порятунку Італії
  Наступний матеріал
  Комуністи придумали як зберегти пам`ятник Сталіну в Запоріжжі
  Теги: