У справі малазійського літака з'являться матеріали приватного розслідування – ЗМІ

  Матеріали, зібрані розслідувачем з Німеччини Йозефом Решем, планується передати слідству

  Слідство у справі катастрофи авіалайнера "Малайзійських авіаліній" над Донбасом у 2014 році хоче вилучити матеріали одного з приватних розслідувань у цій справі. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на закордонні ЗМІ.

  Зазначається, що минулої середи у присутності представників поліції та органів юстиції Швейцарії було відкрито сейф у банку UBS в Цюріху, де зберігалися матеріали приватного розслідувача з Німеччини Йозефа Реша у цій справі. Швейцарський суд має вирішити, які з цих матеріалів передати слідству.

  Як стало відомо, інформацію про оренду розслідувачем цього сейфа отримали завдяки обшуку в будинку Реша в Німеччині, який був здійснений напередодні.

  Зазначається, що Йозеф Реш, засновник приватного слідчого агентства Wifka, ще восени 2014 року оголосив про винагороду в 30 млн доларів за інформацію, яка привела б до винуватців катастрофи літака, і 17 млн доларів за інформацію про спробу держав або державних організацій приховати таку інформацію. Такі кошти, за його словами, надав анонімний клієнт, який замовив приватне розслідування катастрофи.

  Крім того, рік тому Реш заявив, що премія у $17 млн за певну інформацію була сплачена, і на цьому його розслідування завершено.

  Як відомо, кримінальне розслідування веде Спільна слідча група, яку створили під егідою прокуратури Нідерландів органи прокуратури і поліції Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії й України.

  Як повідомлялося у травні, вже встановлено номер зенітного ракетного комплексу "Бук", яким був збитий Boeing-777 Малайзійських авіаліній.

  Нагадаємо, на голосуванні у ході засідання Радбезу ООН щодо створення трибуналу з розслідування загибелі рейсу MH17 11 членів проголосували "за", троє утрималися. Росія проголосувала "проти", заблокувавши ухвалення резолюції.

  Попередній матеріал
  Росіяни звели нову військову базу на кордоні з Україною
  Наступний матеріал
  Китайський винищувач перехопив американського літака-розвідника під час патрулювання

  Матіос розповів про виконавців замаху на вбивство головного експерта у справі МН-17

  Країни, постраждалі від катастрофи МН-17, наступного тижня погодять стратегію щодо трибуналу - Клімкін

  Розслідування у справі МН-17: у Нідерландах стартувала зустріч авіаекспертів з 7 країн

  Робота над трибуналом щодо МН-17 в рамках ООН не припинена - Макеєв