5.ua

Москва і Захід закликають Україну до миру - але стягують війська

  Через 5 днів після Женевських домовленостей – до миру й стабільності в Україні так само далеко. Захід винуватить у зриві процесу Москву, а та в свою чергу Київ. При цьому ті й ті стягують до українських кордонів війська.

  Заклики до примирення продовжують лунати. Брюссель досі сподівається, що Москва переконає сепаратистів на сході скласти зброю. Про це заявив речник глави європейської дипломатії Кетрін Ештон Майкл Манн

  Москва ж відповідає: жодних важелів упливу на сепаратистів не має. Мовляв, вони діють цілком самостійно і росіяни серед не присутні. При цьому, що досить дивно, застерігає: Києву не варто атакувати громадян федерації, інакше повториться південно-осетинський сценарій.

  "Якщо нас атакують - ми відповімо", – погрожує Лавров. – "Якщо наші інтереси, легітимні інтереси росіян, будуть прямо атаковані, як під час війни у Південній Осетії, я не бачу іншого виходу, окрім як відповісти за всією суворістю міжнародного законодавства. Атака на російських громадян – атака на Російську федерацію".

  За словами Лаврова, Росія відбивати атаки готова, але першою нападати не має наміру. Ті ж війська, що нині дислоковані біля східного кордону України – 40 тисяч, за даними НАТО – за версією міністра, діють цілком мирно, і всього лише проводять планові навчання. І продовжує лякати російською суперзброєю: "Техніка нова, аналогів якої не існує на даний момент. Призначення цієї техніки в тому, що вона повинна вражати високошвидкісні надводні цілі – кораблі всіх типів, а також будь-яку площадну сухопутну ціль".

  До навчань готуються і на захід від України. Цього вечора до Польщі прибули американські парашутисти – півтори сотні вояків з бази в італійській Віченці. Загалом, Пентагон хоче відрядити до Польщі і балтійських країн 600 додаткових армійців.

  У Балтійському морі, тим часом, відучора тривають навчання 5 мінних тральщиків НАТО – з Бельгії, Естонії, Нідерландів та Норвегії. Пробудуть у Балтійському морі аж до самих українських виборів – до кінця травня.

  Речник НАТО Дейв Бенгам повідомив: "Мета – підтримати наших партнерів у відданості НАТО і готовності приймати будь-які виклики".

  На південь від України – в Чорному морі – теж є кораблі НАТО. Уже другий тиждень там перебуває французький розвідувальний корабель "Дюпюї де Лом" та американський есмінець "Дональд Кук". Минулої ночі до них приєднався американський фрегат "Тейлор". Як пояснили у Пентагоні, місія його – забезпечувати мир і стабільність у регіоні. А загальне пожвавлення операцій НАТО, кажуть, послання Москві: "США сприймає свої зобов'язання перед Європою дуже й дуже серйозно".

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Підсумки дня на Донеччині: викрадення журналістів, убивства і перше звільнене місто
  Наступний матеріал
  Знайдено частину викрадених документів "Нафтогаз України"
  Теги:
  Loading...