5.ua

Штайнмаєр: до політичного вирішення конфлікту з Росією ще далеко

  Не допустити так званих "виборів", запланованих терористами на підконтрольних їм територіях 9 листопада, закликали Павло Клімкін та Фрак-Вальтер Штайнмайєр.


  Чільник вітчизняного МЗС – і у минулому посол України до Німеччини – зустрівся з німецьким міністром закордонних справ у Берліні. Клімкін також заявив про наявність плану в українського уряду щодо повернення підконтрольних сепаратистам територій Донбасу до України.

  "Все те, про що ми сьогодні удвох говоримо, має відбуватися під повним контролем, наглядом і моніторингом – транспарентним моніторингом – з боку ОБСЄ. Це абсолютно критично. Ми маємо надати ОБСЄ всі можливості – звичайно, людські можливості, але також і технічні можливості – відеоспостереження, дрони таким чином, щоб ми змогли побачити кожний випадок порушення припинення вогню" – заявив Павло Клімкін.

  Він додав, що якнайшвидше надання дронів з боку Німеччини та Франції стане дуже важливим внеском у справу припинення вогню. "Знову таки, ми готові забезпечити ефективне базування, ефективний захист в Україні і максимальне сприяння місії для наших друзів і партнерів" – запевнив міністр.

  Франк-Вальтер Штайнмаєр, натомість, зазначив: "Зараз – дуже важливий час для України, а надто для Східної України. Ми розуміємо, що попри весь поступ останніх тижнів, до політичного вирішення ще далеко".

  Міністри у тому, що єдиною можливістю розв'язання кризи в Україні є реалізація Мінського меморандуму. Водночас, чільник українського МЗС повідомив про наявність в українського уряду плану щодо повернення Києвом контролю над територіями, на яких поки що перебувають терористи.

  Попередній матеріал
  Бойовики "Ісламської держави" погрожують почати війну з Росією
  Наступний матеріал
  Українські студенти-аграрії зможуть стажуватись на підприємствах Франції
  Теги:
  Loading...