Щороку у світі викидають половину приготованої чи вирощеної їжі [відео]

  Щороку у світі викидають половину приготованої чи вирощеної їжі. Про це йдеться у доповіді британських дослідників. Про причини такої ситуації - далі у сюжеті.

  У Британії підрахували: близько двох мільярдів тонн харчів - щороку опиняються на звалищах. Одна з головних причин такого марнотратства - безвідповідальні споживачі. Мешканці найбагатших регіонів планети - США та Європи - викидають половину придбаних продуктів.

  Франко Маліочетті, мешканець Рима: "Часто ми не доїдаємо частину гарніру. Або забуваємо молоко у холодильнику, і воно псується. Напевне, варто бути відповідальнішими".

  Джеймс Мілтон, співробітник банку харчів для незаможних: "Тривалий час вартість продуктів у світі була досить невисокою, тож люди почали ставитися до придбаних харчів легковажно. А тепер усе дорожчає і родини з низьким рівнем прибутків - страждають".

  Чимало їжі не використовують за призначенням і через поганий збір врожаїв. А ще - через надто суворі правила утилізації прострочених продуктів.

  Алдессандро Конте, продавець: "Ми, продавці на ринках, викидаємо чимало продуктів, якщо їх не купили вчасно та вони почали псуватися. А скільки якісних харчів люди викидають вже після того, як їх купили! Напевне, третина усього, що з`являється на наших полицях, опиняється на сміттєзвалищі".

  Між тим, на вирощування та приготування викинутих продуктів за рік витрачають величезну кількість питної води близько 550 мільярдів кубометрів. Автори доповіді називають таку ситуацію трагічною і закликають світ - задуматися над стратегією розумного харчування.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  17 людей травмувалися внаслідок зіткнення двох пасажирських потягів у Швейцарії
  Наступний матеріал
  Прорив водогону у Солом`янському районі Києва
  Теги:
  Loading...