Шатл "Атлантіс" успішно завершив свій останній політ [відео]

  Визначний момент в історії космічних польотів: о 13-й за Київським часом на мисі Канаверал у Флориді завершився останній політ шатла "Атлантіс". Він ознаменував кінець 30-річної програми космічних човників.

  У своїй промові капітана команди "Атлантіса" сказав, що з приземленням човника в минуле відійшла ціла епоха в освоєнні космосу. Керівництво НАСА вже тепер заявляє про про плани будівництва нових суден, що понесуть астронавтів на земну орбіту та до інших планет.

  Останній - тридцять третій раз - приземлився  шатл "Атлантіс" на мисі Канаверал у Флориді. За свою історію він здійснив майже п`ять тисяч обертів навколо Землі і налітав більше двох сотень мільйонів кілометрів. Коли шасі човника торкнулося поверхні посадкової смуги космічного центру імені Кеннеді, тридцятирічна програма шатлів стала історією.

  На Землі астронавтів зустрічали дві тисячі працівників НАСА та високих гостей. Останній рейс "Атлантіса" приніс із собою і радощі, й смуток. Керівники національного управління подякували всім, хто протягом десятиліть забезпечував польоти шатлів на орбіту. Проте, більше половини працівників з майже шеститисячного штату програми вже втратили свою роботу.

  Чарльз Болден, адміністратор НАСА: "Мені дуже пощастило бути тут і вітати всіх з цим історичним моментом. Наша тридцятирічна мандрівка була просто неймовірною. Ми пишаємося програмою "Шатл". Всі її учасники чудово впоралися з цим гігантським обсягом роботи".

  Крістофер Фергюсон, капітан команди шатлу "Атлантіс": "Ця остання місія привернула найбільше уваги, адже ми увійдемо в історію і завершимо тридцятирічну програму шатлів. Я говорю від імені команди. Ми - усі четверо - заслуговуємо на ці оплески і сльози, якими нас зустріли".

  Протягом наступних кількох років астронавтів і вантажі доправлятимуть на орбіту космічні кораблі країн Євросоюзу, Росії та Японії. Уряд США очікує, що з 2015-го такі польоти зможуть організовувати американські приватні компанії. Це дасть змогу НАСА зібрати необхідні ресурси для конструювання абсолютно нового покоління космічних кораблів. Керівники управління стверджують, що на них астронавти після 2020-го знову полетять на Місяць, а також здійснять першу експедицію на Марс. Дизайн нової ракети в НАСА обіцяють оприлюднити вже до кінця літа.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У центрі Парижа насипали піщаний пляж
  Наступний матеріал
  У Криму знайшли скарб доби Середньовіччя [відео]
  Теги: