У Криму знайшли скарб доби Середньовіччя [відео]

  Скарб доби Середньовіччя знайшли археологи у Криму. Понад півтори сотні монет, скляні вироби, прикраси тепер вивчають науковці. Кажуть, збираються передати знахідки в один із музеїв півострова. А місце розкопок - перетворити на музей просто неба.

  Ці темні пласкі кружечки - гроші 14 століття. Тепер, після чищення, на монетах можна побачити візерунки і навіть дату карбування. Науковці кажуть - це срібні та бронзові монети часів Хана Узбека, вироблені у Солхаті – так колись називалося сучасне місто Старий Крим.

  Окрім монет та прикрас, науковці виявили багато керамічного і скляного посуду та дрібні побутові речі.  Усе це знайшли у розкопаній середньовічній лазні, аналогів якій в Криму раніше не зустрічали. Фахівці твердять - історична цінність залишків будівлі більша, ніж у скарбів.

  Рештки середньовічної лазні знайшли випадково - під час копання траншеї. Екскаватор вибрав ґрунт і відкрив старовинний фундамент. Нині - лазню повністю розчистили. Нею вже зацікавився експерт ЮНЕСКО, який побував на розкопках.

  На місці розкопок науковці мріють зробити музей під відкритим небом і сподіваються на допомогу кримських чиновників. А усі знахідки з лазні - після того, як їх почистять, опишуть та систематизують - передадуть до місцевого музею.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндратюк, Крим, 5 канал


  Попередній матеріал
  Шатл "Атлантіс" успішно завершив свій останній політ [відео]
  Наступний матеріал
  У ЄС домовилися щодо фін. допомоги Греції, Ірландії та Португалії
  Теги: