Серія терактів в Іраку - щонайменше 60 людей загинули

  Щонайменше 60 людей загинули в Іраку внаслідок серії терактів. Понад півтора десятка вибухів пролунали по всій країні. Поки що жодна організація не взяла на себе відповідальність за скоєне. За версією правоохоронців, теракти - справа рук суннітів. Сьогодні віце-президента Іраку Тарика аль-Хашимі, сунніта за віросповіданням, заочно засудили до смертної кари за обвинуваченням в терористичній діяльності.

  Вибухи почалися на світанку. Теракти сталися в Кіркуку, Ед-Дуджейлі, Амарі, Насирії, Самаррі, Басрі та інших містах. Лікарні країни - працюють в авральному режимі. Поранених - за першими підрахунками, понад дві з половиною сотні.

  Мохамед Алі, свідок: "Ми відчули вибух. Я обернувся й побачив п`ятьох постраждалих. Двоє - одразу загинули, а троє - зазнали поранень. Це все, що я бачив на власні очі. Не знаю, це була бомба, закладена в машину, чи щось інше".

  Ібрагім Абдулла, свідок: "Вибух стався просто навпроти моєї крамниці. Я бачив на землі військового та жінку, ще багато людей загинули. Усі крамниці тут пошкоджені через вибухову хвилю".

  Один із терактів стався біля входу до посольства Франції в Насирії. У місті Амарі через напади загинули 16-теро. Там дві автівки вибухнули поруч із шиїтською святинею, ще одна - на ринку. У місті Кіркуку вибухи забрали життя 23 людей, кілька десятків - поранені. Дві заміновані автівки здетонували поблизу будівлі кримінальної поліції, ще одна - біля центру вербування рекрутів.

  Поліція побоюється, що серія терактів може спровокувати тривалий спалах насильства на релігійному підґрунті. Після повалення режиму Саддама Хусейна в 2003-тьому році суннітів у владі змінили шиїти. Збройне протистояння між конфесіями відтоді - не припиняється. Шиїти - отримують допомогу від Ірану. Сунніти - від нафтових держав Перської затоки та ісламістської Аль-Каїди.

  Попередній матеріал
  Нове у кавуванні від литовців [відео]
  Наступний матеріал
  У Німеччині протестували проти заборони обрізання
  Теги: