Сербський суд вирішив видати Хаджича Гаазькому трибуналу

  Белградський суд ухвалив рішення про видачу Гаазькому трибуналу колишнього лідера хорватських сербів - Горана Хаджича. Його підозрюють у вчиненні військових злочинів під час збройного конфлікту на Балканах у 90-х роках минулого століття.

  Офіційна дата перевезення Хаджича до Нідерландів поки що невідома. Однак, у сербській прокуратурі повідомляють, що екстрадиція відбудеться вже найближчими днями. Арешт Горана Хаджича привітали в Євросоюзі, надто - у Хорватії. Саме на території цієї країни діяли загони лідера Сербської Країни.

  Суд Сербії з військових злочинів не бачить перешкод для видачі Горана Хаджича міжнародному трибуналу в Гаазі. Ухваленням такого рішення завершилося засідання про екстрадицію колишнього лідера хорватських сербів. Адвокати Хаджича повідомили, що не оскаржуватимуть цю постанову. Гаазька прокуратура сподівається на якнайшвидше перевезення підозрюваного до міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії.

  Серж Браммертц, головний прокурор міжнародного трибуналу з колишньої Югославії: "Ми дуже задоволені діями сербських правоохоронців, які після багатьох років розшукової діяльності змогли заарештувати Хаджича. Постраждалі від його дій нарешті побачать колишнього лідера хорватських сербів у суді. Сербія виконала своє зобов`язання і ми обов`язково наголосимо про це у наступному звіті про безпеку в регіоні".

  Горан Хаджич є останньою особою, яку міжнародний трибунал хоче притягти до відповідальності за злочини, скоєні під час війни на території колишньої Югославії. Водночас, його арешт був і однією з головних умов вступу Сербії до Євросоюзу.

  Пія Аренкільде, речниця Єврокомісії: "Арешт Хаджича став ще одним важливим кроком Белграда до досягнення європейських перспектив. Також, затримання колишьного лідера хорватських сербів є знаковою подією у міжнародному правосудді".

  Горана Хаджича підозрюють у скоєнні військових злочинів на території теперішньої Хорватії у дев`яностих роках минулого століття. Він начебто був причетним до численних страт, катувань і депортації двадцяти тисяч людей з міста Вуковар. Хорватська влада сподівається, що арешт Хаджича принесе стабільність у регіон.

  Іво Йосипович, президент Хорватії: "Притягнення Хаджича до відповідальності покращить відносини між усіма державами на Балканах. Сербія має пройти через своєрідний катарсис, щоби залікувати рани тієї війни".

  Горана Хаджича затримали поблизу будинку його родичів у регіоні Фрушка-Гора, що на північ від Белграда. Він перебував у міжнародному розшуку з дві тисячі четвертого року. Тепер Хаджич приєднається у Гаазькому трибуналі до іншого підозрюваного у військових злочинах - генерала Ратко Младича, якого сербська влада заарештувала у травні.

  Олександр Войтко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  На одеських пляжах ставлять стенди із статистикою смертей на воді
  Наступний матеріал
  У Данії розпочався щорічний літній конгрес Санта Клаусів
  Теги: