На одеських пляжах ставлять стенди із статистикою смертей на воді

  На пляжах Одещини встановлюють стенди зі статистикою смертних випадків на воді. У такий спосіб закликатимуть людей дотримуватися правил безпеки. Цьогоріч в області потонули уже 47 людей.

  На одеському пляжі "Лузанівка" - чи не найкраще обладнання у команди рятувальників. Утім, попри усі засоби безпеки, тут не обійшлося без смертельних випадків. Керівник місцевих рятувальників нарікає: головні біди відпочівальників - алкоголь і надувні матраци.

  Олександр Ільченко, начальник рятувального посту "Лузанівка": а матрасах у нас проблема, гоняемся за ними, сильный ветер бывает, сбрасывает с матраса, матрас ушел, он – за матрасом, плывешь за ним, потому что уже не возвращается. Это наши проблемы: пьяницы – первое, а второе - матрасники".

  Щоби запобігти майбутнім трагедіям на воді, працівники МНС встановлюють на пляжах стенди із наочною агітацією. 

  Володимир Боделан, начальник Головного управління МНС в Одеській області: "Пускай они несут в себе угрожающий такой знак, тут написано: на этом пляже утонули люди, если такое количество людей будет увеличиваться, мы будем четко прописывать количество людей, мы будем также вешать на них фотографии - к сожалению, неприятные, которые выглядят неприятно".

  Цьогоріч, через неуважність батьків, на курортах Одещини загинули вже одинадцятеро дітей. Психологи кажуть - відпочинок розслаблює і у безтурботному стані людина найчастіше потрапляє у небезпечну ситуацію.

  Наталя Доценко, психолог Головного управління МНС в Одеській області: "Наслаждаются солнцем, водой, отдыхом, фруктами и в этой ситуации внимание рассеяно – никто не думает о том, что может произойти несчастный случай. Вот цель этих плакатов - обратить внимание на то, что это может произойти".

  Витягти купальника з води - половина справи. Рятувальники нарікають - відпочивальники не вміють надавати першої допомоги. І радять - потерпілого слід перекинути через коліно обличчям донизу, щоби вийшла вода з легенів. Після цього його кладуть на спину і роблять непрямий масаж серця.

  У МНС переконані - якщо агітаційні плакати і рейди допоможуть врятувати бодай одне життя, значить працювали вони не даремно. 

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Львові свободівців визнали винними у побитті міліціонера
  Наступний матеріал
  Сербський суд вирішив видати Хаджича Гаазькому трибуналу
  Теги: