Сербська влада розпочинає кримніальне переслідування косовських лідерів

  Історичний день для мешканців Косова. Після того, як вчора місцевий парламент проголосив незалежність, сербська влада розпочинає кримніальне переслідування косовських лідерів. Їм інкримінують проголошення фальшивої держави.
  Поліція передала справу до прокуратури. Фігурують в ній косовські Президент Фатмір Сейдіу, прем’єр Хашим Тачі та спікер Якуп Краснічі. Тим часом світова спільнота визначається зі ставленням до проголошення незалежності краю. Зараз тривають консультації у Раді Безпеки ООН, а також зустріч міністрів закордонних справ ЄС і невдовзі має розпочатися нарада в НАТО.

  Світова увага прикута до Брюсселя. Там зібралися міністри закордонних справ Євросоюзу. На порядку денному одне питання: визнавати чи ні незалежність Косова. З самого початку засідання представник Словенії, яка головує цього року в ЄС, Дмітріу Рупель закликав колег до єдності.

  Дмітріу Рупель, міністр закордонних справ Словенії: "Як ви знаєте, країни - члени ЄС вільні у своїх діях. Визнання чи невизнання – це НЕ компетенція Євросоюзу. Кожна країна для себе вирішить, чи визнавати Косово. Утім, я знаю, що більшість держав це таки зроблять".

  Визнати державність Косова готові вісім держав. Очікується, що найпершими це зроблять США, Хорватія, Велика Британія, Німеччина, Бельгія, Франція, Італія та, можливо, Німеччина.

  Девід Мілібенд, міністр закордонних справ Великої Британії: "Розгляд косовського питання є дуже важливим. Нам потрібно обговорити вчорашнє самопроголошення. Однак, кожна країна сама повинна визначити своє ставлення до Косова".

  Росія, Іспанія, Греція, Румунія, Словаччина та Кіпр – проти суверенітету Косова. Головний аргумент - самопроголошення незалежності краю може подати поганий приклад іншим бунтівним територіям. Окрім Євросоюзу, косовське питання зараз обговорюють на засіданні Ради безпеки ООН та на екстреному засіданні НАТО. Самі ж косовари, які всю ніч святкували, з нетерпінням очікують визнання своєї незалежності західними державами.
  Попередній матеріал
  "Атлантіс" відстикувався від МКС
  Наступний матеріал
  Судно ЧФ Росії зазнало аварії в Егейському морі
  Теги:
  Loading...