Сербії та Косову не вдалося домовитися про нормалізацію відносин

  Домовитися про нормалізацію відносин - не вдалося Сербії та Косову. Зустріч урядових делегацій у Брюсселі тривала 14 годин, але виявилася безрезультатною.

  Сербський та косівський прем`єри та Єврокомісар із зовнішньої політики Кетрін Ештон - провели кілька раундів дво- та тристоронніх зустрічей. Насамперед, намагалися домовитися про статус сербських муніципалітетів у Косово. Бєлград наполягає: їм необхідно надати автономію. Приштина ж - не погоджується, бо таке рішення порушуватиме конституцію республіки. Нагадаємо, вирішення косівського питання - головна умова для вступу Сербії до Євросоюзу. Незалежність Косова, проголошену п`ять років тому, визнали вже майже 100 країн світу. Втім, Бєлград та Київ досі цього не зробили.

  Кетрін Ештон, Єврокомісар із зовнішньої політики: "Ми провели вісім зустрічей між представниками Приштини і Бєлграда. Загалом перемови тривали понад півдоби. На розгляд прем`єрів обох країн винесено низку пропозицій, втім згоди щодо них досягнути не вдалося. Теер представники обох країн повернуться до своїх столиць, проведуть консультації з радниками і за кілька днів повідомлять мене про остаточні рішення"


   

  Попередній матеріал
  Активісти руху "Прокинься, Кіпр" влаштували протест у Нікосії
  Наступний матеріал
  Кандидат у президенти Венесуели отримав знак з небес про перемогу
  Теги:
  Loading...