5.ua

Сенат США затвердив допомогу Україні та санкції Росії

  Сенатори американського конгресу більшістю голосів проголосували за законопроект про підтримку України у прив’язці з санкціями щодо Росії."За" таке рішення віддали свої голоси 98 сенаторів, "проти" – лише два. Про таке 27 березня повідомило The Associated Press.

  Крім того повідомляється, що Сенат проголосував за надання Сполученими Штатами Україні гарантій за кредитами на суму $1 млрд.

  Сенатори також схвалили виділення Україні фінансової допомоги в обсязі $50 млн на "різні потреби, такі як вдосконалення демократичного управління, прозорості, підзвітності, забезпечення верховенства закону, боротьби з корупцією, а також на проведення вільних і справедливих виборів і зміцнення демократичних інститутів і організацій громадянського суспільства в Україні".

  Ще $100 млн в контексті надання допомоги Україні виділяється президентові США для "розширення співробітництва в галузі безпеки з Євросоюзом і країнами центральної та східної Європи".

  Документ також передбачає введення санкцій проти російських громадян, які, на думку американських сенаторів, "пов'язані з порушенням прав людини в Україні або діями, що підривають суверенітет і територіальну цілісність України". Крім того, до такого "чорного списку" включено осіб, відносно яких є данні про їх корупційні дії в Україні.

  Санкції передбачають арешт активів цих осіб, видворення тих, осіб, які перебувають на території США, а також відмову у видачі в'їзних віз.

  У Сенаті зазначили, що цей законопроект "є відповіддю на російське вторгнення в Україну".

  Попередній матеріал
  МВФ не буде проводити реструктуризацію українських боргів
  Наступний матеріал
  Феодосійських морських піхотинців переведуть до Одеси
  Теги:
  Loading...