Самозахистом на відкритті суду назвав розстріл молоді на острові Утойя Брейвік

  Самозахистом на відкритті суду назвав розстріл молоді на острові Утойя та вибух у норвезькій столиці Андерс Брейвік. Його примусового лікування у психіатричній лікарні - просять від суду прокурори. Утім сам обвинувачений заявляє, що не визнає норвезьких судів.

  У перший день розгляду справи Брейвік звинуватив головуючу суддю в упередженості. Обвинувачений у 77 вбивствах  вимагає, щоби його справу розглядав військовий трибунал. Брейвік не визнав себе винним у злочинах, але не заперечив, що здійснив їх. Прокурори лише почали зачитувати текст обвинувачення його виголошуватимуть щонайменше до кінця цього тижня. Зараз обвинувачення відновлює на мапі пересування та дії Брейвіка торік 22 липня. Планується, що судовий процес триватиме десять тижнів, а вирок оголосять у липні. Якщо суд визнає Андерса Брейвіка неосудним, його примусово лікуватимуть у психіатричній клініці. Інакше Брейвіку загрожує ув`язнення до 21 року з можливим продовженням терміну за ґратами до кінця життя. 

  Андерс Брейвік, підсудний: "Я не визнаю норвезьких судів. Ви отримали свій мандат від політичних партій, що підтримують мультикультурність. До того ж, відомо, що ви - близький друг Ханни Харлем, сестри екс-прем`єрки Ґро Харлем Брундтланд".

  Інґа Енг, прокурор Осло: "Згідно зі статтею 39 Кримінального кодексу його мають перевести на примусове лікування до психіатричної клініки, бо він скоїв злочин у психотичному стані".

  Попередній матеріал
  Інформацію про затримання судна "Атлантік Крузер" спростовують в українській компанії
  Наступний матеріал
  100-річчя Пласту святкують у Донецьку
  Теги: