Саміти G8 й G20 у Канаді

  Подвійний саміт у Канаді. Там відбулося зібрання великої вісімки. А надвечір - засідатимуть у форматі великої двадцятки. Напередодні лідери держав ухвалили так званий "Консенсус Мускокі" - документ, за яким заможні країни виділять бідним 5 мільярдів доларів допомоги.

  Реформування банківської системи та зміцнення європейської валюти – саме на цих проблемах економіки сконцентруються учасники саміту великої двадцятки. Більшість голів держав вже приєдналися до учасників Великої Вісімки, яка засідала напередодні. Вони здебільшого приділили увагу світовій безпеці, боротьбі з тероризмом, піратством і наркоторгівлею. А також розвитку бідних країн. Усі ці теми подала до обговорення Канада - на правах господарки саміту.

  Проблема високої дитячої і материнської смертності найбільш гостра в африканських країнах. Просити про допомогу учасників Великої Вісімки приїхали лідери щонайменше сімох держав чорного континенту.

  Саміт великої вісімки Канада влаштувала у невеличкому місті Хантсвілл, у регіоні Мускокі, за двісті кілометрів від Торонто. Віддалене місце проведення обирали з міркувань безпеки - щоб учасникам не заважали акціям протесту, які зазвичай супроводжують подібні збори. Про те, що антиглобалісти страйкували у Торонто, світові лідери навіть не помітили. Активістів стримували численні загони поліції. Втім, протестувальники обіцяють реванш під час сьогоднішнього саміту великої 20-ки. Він відбудеться - у Торонто.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Мешканка села Юрівка через суд повернула в хату радіоточку
  Наступний матеріал
  У Німеччині восьминіг вгадує результати футбольних матчів
  Теги: