Саміт G8 розпочинається в Італії (РОЗШИРЕНО)

  Саміт "Великої вісімки" розпочинається у ці хвилини в італійському місті Аквілла. Лідери держав прибувають на летовище, а після цього - вирушають на обід до казарм Фінансової академії. Скромність приміщення господарі саміту компенсують його безпечністю та - великим меню.

  Підземні поштовхи і протести антиглобалістів - дві основні загрози саміту Великої вісімки. У квітні потужний землетрус зруйнував історичний центр АквІлли та забрав життя трьох сотень людей. Частина будівель - і досі в аварійному стані. А підземні поштовхи - не припиняються. Лідерів вісімки зберуть у казармі, захищеній від вибриків природи. А від протестів учасників саміту стерегтиме поліція та армія, загалом - 15 тисяч людей. Дороги в околицях Аквілли - перекриті, зачинені - крамниці і ресторани. Заради саміту Італія навіть призупинила Шенгенську угоду, на межі з європейськими сусідами знову з`явилися прикордонники.

  Джованні Демісіо, полковник: "Від 6-го липня почали діяти особливі заходи безпеки. Ми - у стані підвищеної готовності, поки що все працює бездоганно. Ми подбаємо, щоби так було і надалі".

  На наступні три дні і дві ночі - Аквілла перетвориться на столицю світу (принаймні, у цьому запевняють заголовки італійських газет). У середньовічному місті зібралися лідери восьми провідних держав, а також - представники трьох десятків країн, що розвиваються. Говоритимуть - про подолання економічної кризи та світову безпеку, зокрема - про ядерні програми Північної Кореї та Ірану. Господарі саміту сподіваються, що члени вісімки, у тому числі, Вашингтон і Москва, - зможуть подолати розбіжності у поглядах на ці проблеми.

  Сильвіо Берлусконі, прем`єр-міністр Італії: "Ми здолали найбільшу, на мій погляд, проблему, яка стояла в останні місяці правління Буша, - відчуження між Росією та Сполученими Штатами, яка досягла апогею під час вторгнення росіян до Грузії".

  Президенти Росії та США лишень напередодні зустрічалися у Москві, а сьогодні - знову сидять за одним столом. Перший пункт у порядку денному саміту - спільний обід для лідерів Вісімки та Євросоюзу. На ньому - подають італійські страви, приготовлені виключно із місцевих продуктів. Так уряд Італії підтримує економіку постраждалого від стихії міста. За стінами обідньої зали - міцний кордон з правоохоронців. Їхнє завдання - не допустити повторення протестів, що сталися 8 років тому. Тоді, під час саміту в Генуї, на вулиці вийшли понад сто тисяч людей. Двоє протестувальників - загинули. Цьогоріч антиглобалістів не допустили до міста, де відбувається саміт. У відповідь - вони захопили чотири електростанції у різних регіонах Італії.

  Попередній матеріал
  У Києві прощалися з відомим скрипалем Б. Которовичем
  Наступний матеріал
  15 роковини з дня смерті Кім Ір Сена відзначають у Північній Кореї
  Теги:
  Loading...