Сенат США
Сенат США Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США via Facebook

Розвідка Сполучених Штатів оприлюднила доповідь про загрози з боку Росії

  Читайте по-русски
  Росія протягом кількох років наростить кількість нестратегічних ядерних озброєнь та володіє незадекларованою хімічною зброєю

  Розвідувальне управління Міноборони США оприлюднило доповідь про глобальні загрози у 2021 році, в якій попередило і про загрози з боку Росії. Документ був опублікований на сайті управління перед слуханнями в Сенаті США.

  У документі йдеться, що головні суперники США – Китай та Росія намагаються кинути виклик військовій перевазі Вашингтона і використовують для цього найманців, кібератаки, маніпуляцію інформацією, підрив економіки суперників та інші засоби.

  Згідно з матеріалами доповіді, збройні сили РФ становлять потенційну загрозу існуванню США і використовуються для збереження російського впливу у сусідніх з Росією країнах, за допомогою якого РФ може кинути виклик світовому лідерству Сполучених Штатів. За даними доповіді, Росія вважає США та НАТО основною загрозою власній безпеці, геополітичним амбіціям та правлячому режиму.

  "Москва використовує цілий ряд політичних, економічних, дипломатичних, розвідувальних, громадських і військових засобів, уникаючи при цьому прямого конфлікту, для того, щоб змагатися із Заходом", – йдеться у документі.

  Також РФ націлюється на країни-члени НАТО, які вразливі до російського впливу через культурну, історичну або релігійну близькість до Росії, а також на країни, які мають проблеми з корупцією та слабку економіку. Водночас Росія хоче підірвати прихильність НАТО засадам колективної оборони.

  У доповіді розвідки США також йдеться, що протягом десятиліття Росіє може значно збільшити свій ядерний арсенал, зокрема, за рахунок нестратегічних ядерних озброєнь.

  Також РФ володіє і незадекларованою хімічною зброєю, на зразок нервово-паралітичної речовини "Новачок", якою, ймовірно, отруїли російського опозиціонера Олексія Навального.

  Україна також згадана у доповіді – в документі йдеться про те, що головним важелем впливу Росії на Україну є її військова присутність на сході.

  Автори доповіді зазначають, що Кремль зараз не зацікавлений у прямому зіткненні з США, але від конфронтації не відмовиться.  

  "Скоріше за все, Кремль не провокуватиме Вашингтон, але може зробити це, якщо переконається, що США втручаються в російську внутрішню політику чи іншим чином загрожують стратегічним інтересам Росії", – йдеться в документі.

  Як повідомляв 5.UA, на початку травня Сполучені Штати планують провести черговий випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III для перевірки боєготовності зброї ядерного стримування.

  Попередній матеріал
  На зустрічі Блінкена та Зеленського американська сторона підніме питання змін в управлінні "Нафтогазу"
  Наступний матеріал
  Польські військові залишать Афганістан разом з військами США – міністр
  Loading...