www.gazeta.lviv.ua

Росію хочуть позбавити повноважень у ПАРЄ - ЗМІ

  Група депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи оскаржать повноваження російської делегації у перший день січневої пленарної сесії організації - 26 січня.

  Про це повідомляє страсбурзький кореспондент російської агенції "ТАСС" з посиланням на джерело в ПАРЄ, передає "Європейська правда".

  "Нам відомо, що група зібралася навколо Пітера Омцига (голландського парламентарія - ред.)", - зазначив інсайдер.

  Для оскарження повноважень делегації РФ необхідно щонайменше 30 осіб, які представляють як мінімум п'ять країн.

  В січні 2015 року повноваження всіх делегацій ПАРЄ повинні бути формально перезатверджені. Саме проти затвердження повноважень своїх колег з Росії і мають намір виступити деякі депутати.

  "В перший день сесії під час засідання вони повинні будуть підтримати відповідну ініціативу, піднявшись зі свого місця. Після цього пропозиція буде направлена, швидше за все, в комісію з моніторингу для підготовки проекту резолюції. Після цього може бути три варіанти розвитку подій: не затверджувати всі повноваження; затвердити всі повноваження; затвердити повноваження, але з обмеженнями", - зазначив співрозмовник агентства.

  На думку джерела, "найбільш вірогідним є третій варіант".

  Нагадаємо, на квітневій сесії в 2014 році ПАРЄ позбавила делегацію РФ до січня 2015 року права голосу і виключила з усіх керівних органів асамблеї через анексію Криму.

  Тоді російські депутати і сенатори в знак протесту достроково залишили сесію і відмовилися від подальшої участі у роботі ПАРЄ. Відтоді делегація не приїжджала в Страсбург, пропустивши літню і осінню сесії ПАРЄ.

  Попередній матеріал
  Принц Саудівської Аравії: нафта ніколи не повернеться до тих цін, які були рік тому
  Наступний матеріал
  Україна посіла місце між Колумбією та Афганістаном у рейтингу свободи слова

  Захист Савченко вимагає звільнити її для участі у засіданні ПАРЄ - Полозов

  Савченко включили до складу постійної делегації України в ПАРЄ

  У ПАРЄ закликали до діалогу між Україною та РФ

  Депутат з Данії закликав ПАРЄ виключити Росію з Ради Європи