5.ua

Російський суд арештовує затриманих активістів «Грінпіс» [відео]

  Двомісячне утримання під вартою – такий вердикт оголосила вже сімом – із 30-ти – «грінпісівцям» мурманська Феміда. Ще одному – подовжили термін затримання.

  У «Грінпіс» арешти називають незаконними, а обвинувачення у піратстві – абсурдними. Слідчі просять арештувати всіх 30-х активістів із судна «Арктик Санрайз», разом з українським коком Русланом Якушевим. За дотриманням його прав на території Росії пильнує виконувач обов’язків генконсула України у Санкт-Петербурзі, Олег Євдокимов, який зараз перебуває у мурманському суді.

  Нагадаємо, 18 вересня у Баренцевому морі екологи здійснили акцію проти видобутку нафти в Арктиці. Активісти «Грінпіс» спробували піднятися на платформу «Пріразломная». Російські прикордонники затримали криголам «зелених». Проти учасників акції порушили кримінальну справу про піратство. Їм загрожує позбавлення волі до 15 років. У СКР, водночас, не виключають, що можуть достроково пом'якшити умови запобіжного заходу.

  Володимир Маркін, речник СК Росії: «В дальнейшем, после установления роли и вины каждого из нападавших, а также степени общественной опасности содеянного, не исключено, что еще до срока истечения ареста следствием самостоятельно будет принято решение об изменении меры пресечения на более мягкую, то есть – не связанную с лишением свободы».

  Дмитро Артамонов, координатор «Greenpeace»: «Следователи обратились в суд с ходатайством об избрании меры пресечения. Они просят ареста. Понятно, что обвинения в пиратстве абсолютно абсурдны. И никакого другого решения, кроме как полного освобождения всех людей – и экипажа, и пассажиров – в принципе, в данном случае быть не может».

   

  Нагадаємо, 18 вересня у Баренцевому морі екологи здійснили акцію проти видобутку нафти в Арктиці. Активісти «Грінпіс» спробували піднятися на платформу «Пріразломная». Російські прикордонники затримали криголам «зелених». Проти учасників акції порушили кримінальну справу про піратство. Їм загрожує позбавлення волі до 15 років.

   

  Попередній матеріал
  Два вінницькі будинки сповзають в урвище – влада проблеми не бачить [відео]
  Наступний матеріал
  В Італії знайшли тіла зниклих пасажирів "Коста Конкордії"