5.ua

Два вінницькі будинки сповзають в урвище – влада проблеми не бачить [відео]

  Анастасія Краєвська у дев’ятиповерхівці мешкає з часу її зведення – чверть століття. Каже, кожні десять років змушена робити капітальний ремонт у квартирі, бо стіни йдуть тріщинами, які щороку ширшають.

  Анастасія Краєвська, мешканка будинку: «Балкон - там вообще тріщина велика була, в спальні постоянно тріщить. Даже зараз тріщить, от вечером лягаю спати і чую тільки – трісь-трісь».

  Сусіди Анастасії бідкаються – подібна ситуація і у їхніх квартирах. А найбільше шкоди будинку завдають зливи. Вода підмиває споруду і та сповзає до урвища річки південний Буг.

  Світлана Ніколаєць, мешканка будинку: «Стіни розходились, хай це щілинки пів сантиметра, сантиметр, але вони утворювалися постійно після кожного дощу. Видно рух, видно, як розходяться шпалери, постійно доводиться робити ремонти».

   Микола Мацюк, мешканець будинку: «Лівньовочка, яка існує, вона не витримує таких сильних опадів і вода стікає туда, в обрив, розмиває грунт, там глинистий грунт, воно осідає і обрив наближається до будинку».

  Комунальники кажуть – про біду людей знають. Але в чому саме проблема, має з’ясувати експертна комісія. Втім, щоб провести таке дослідження, у ЖЕКу немає на це коштів.

  Сергій Браславський, начальник Вінницького МКП «ЖЕК №15»: «Є, само собою, помилка забудовника – коли починалося будівництво цього будинку, мабуть не були виявлені всі параметри де, чи правильно буде будуватися».

  Місцеві ж чиновники наполягають – будинок від урвища далеко і його мешканцям нічого не загрожує.

  Сергій Кушнір, директор департаменту житлово-комунального господарства Вінницької міської ради: «В самому будинку на сьогоднішній день проблеми немає, там далі за будинком є деякий зсув ґрунту біля гаражів, мешканці побоюються, що він вплине не стан будинку. Ми цю ситуацію більш досконало вивчимо – тоді будемо приймати міри».

  Максим Мартинюк, директор департаменту містобудування, архітектури і кадастру Вінницької міської ради: «Якщо вони щось чують, то це може слугувати тим, що теоретично може бути якесь порушення конструктивне, але якщо там немає на сьогоднішній день тріщин – будинки просто так не падають».

  Втім, журналістам 5 каналу місцеві чиновники пообіцяли узяти ситуацію під контроль і з’ясувати усі обставини. Тим часом, мешканці багатоповерхівки кажуть: якщо ситуація не зміниться – вийдуть на мітинг.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Пасажир потяга «Хюндай» виграв суд проти Укрзалізниці
  Наступний матеріал
  Російський суд арештовує затриманих активістів «Грінпіс» [відео]