Російські війська в Грузії, 2008 рік
Російські війська в Грузії, 2008 рік Фото rferl.org

Російський експансіонізм на пострадянському просторі: що спільного між агресією РФ в Україні та Грузії

За словами політичного експерта Євгена Магди, якщо брати до уваги заяви Путіна і в Україні, і в Грузії, він за своїм розумінням веде війну з США

У вівторок, 8 серпня, Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року. Саме цього року російські літаки атакували позиції біля міст Цхінвалі та Горі. Тисячі людей були змушені залишити свої домівки. Внаслідок агресії країна втратила контроль над Південною Осетією та Абхазією.

В ексклюзивному коментарі журналістам 5.UA політичний екперт Євген Магда розповів, які спільні риси прослідковуються в агресії Росії проти України та діях РФ проти Грузії у 2008 році. Так, за словами Євгена Магди, з огляду на заяви Путіна і в Грузії, і в Україні він, за власним розумінням, веде війну зі Сполученими Штатами.

"І російська агресія проти Грузії, і агресивні дії проти України є складовими елементами російського експансіонізму на пострадянському просторі. За допомогою брутальної сили Кремль намагається відновити власний вплив у просторах колишнього СРСР, довести всьому світові, що з ним треба рахуватися. З огляду на заяви Путіна, і в Грузії, і в Україні він, за власним розумінням, веде війну зі Сполученими Штатами", – зазначив Євген Магда.

За словами експерта, дії РФ повинні засвідчити для світової спільноти те, що нерішучість у відсічі агресору створює у нього почуття безкарності.

"Ще одна спільна риса – ці дії руйнують нормальні добросусідські відносини та проти волі російського керівництва знищують спадщину колишнього СРСР. Для світової спільноти дії Росії мають засвідчити, що нерішучість у відсічі агресору створює у нього почуття безкарності та вседозволеності, штовхає до ескалації агресії. Світ дуже змінився з серпня 2008 року, і ці реалії необхідно враховувати", – підсумував Євген Магда.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Росія не має на Донбасі достатніх сил для наступу на Україну – Муженко
Наступний матеріал
Тарифи на газ та реформа "Укроборонпрому" – "Час. Підсумки дня"
Loading...

Президент Грузії закликає об'єднатися проти російської пропаганди

Росія не має на Донбасі достатніх сил для наступу на Україну – Муженко

Тука: Мешканці Донбасу не можуть інтегруватися в російське суспільство, для росіян вони "хохли"