Обозреватель

Росіяни тепер витрачають більше 50% доходу на їжу - дослідження

  Востаннє такий баланс був під час минулї кризи 2008-2009 років

  Зростання рівня бідності змусило росіян відмовитися від товарів не першої необхідності: вони почали витрачати більше 50% доходів на продукти харчування. Востаннє такий баланс був під час минулої кризи 2008-2009 років. Про це йдеться в щомісячному моніторингу соціально-економічного стану та самопочуття населення Інституту соціального аналізу та прогнозування РАНГіДС при президентові РФ, пише УНІАН з посиланням на дані російського видання.

  У лютому 2016 року харчові продукти з урахуванням алкоголю і тютюнових виробів вперше за 8 років зайняли більшу частину – 50,1% – в обороті роздрібної торгівлі Росії. Попередній рекорд був зафіксований у травні 2009 року, коли частка продуктів досягла 49,6% роздрібного товарообігу. Для порівняння: у 2015 році продовольство займало 48,6% від обороту, а в 2014-му – 47%.

  "Зараз склалася тенденція зростання частки витрат населення на продукти харчування, цілком логічно відображаючи факт зниження реальних доходів... і зростання бідності, – відомо, що чим бідніше домашнє господарство, тим більшу частину бюджету воно витрачає на продукти харчування", – пояснюють автори моніторингу.

  В інституті підрахували, що в лютому 2016 року реальні доходи росіян порівняно з аналогічним періодом минулого року знизилися на 6,9%, а реальна зарплата – на 2,6%. Рівень бідності за підсумками 2015 року виріс на 2,2 процентного пункту (п.п.) – до 13,4%.

  Зниження рівня життя відзначає 50% населення, випливає з моніторингу РАНГіДС. Відповіддю на негативні явища в економіці стало скорочення споживчої активності – в режим економії увійшли не тільки малозабезпечені, а й середні верстви.

  Так, частка бідних росіян, які почали економити на товарах і послугах, у березні 2016 року зросла на 0,6 п.п. - до 89%, а частка представників середнього класу збільшилася на 3,9 п.п. – до 79,3%. Від покупки звичних продуктів готові відмовитися 55,8% опитаних РАНГіДС росіян.

  Як повідомляв 5.ua, у лютому 2016 року в Росії почали продавати їжу в кредит.

  Попередній матеріал
  В окупованому Криму відкрили справу проти журналіста "Радіо Свобода" – ФСБ проводить обшук
  Наступний матеріал
  "Людина з прокурорської системи" не зможе реформувати ГПУ – Уколов
  Теги:
  Loading...

  Россільгоспнагляд похизувався першими світлинами показової розправи з сиром

  В Росії знищили майже чверть тонни турецьких мандаринів

  Росія з 1 січня починає знищувати продукти з України та Туреччини

  Російські студенти намалювали у Владивостоку портрет сучасної України