5.ua

Росіяни продовжують довіряти владі - попри війну, санкції і арешти

  У росіян специфічна реакція на закручування Кремлем гайок – ані запровадження санкцій проти власного народу, ані підозрілі арешти не змінюють позитивного ставлення до влади. Навіть рекордне падіння рубля не позбавило росіян оптимізму.


  Російську економіку лихоманить від санкцій Заходу і обмежень у відповідь. Сусіди-китайці менше купують енергоносіїв, бо у самих сповільнилося зростання. Вводяться нові податки. Рубль падає. Нафта по всьому світу дешевшає. Не надто привабливий клімат для інвестицій, а тепер ще й небезпечний. Прокуратура взяла й заарештувала одного з найбагатших росіян – Володимира Євтушенкова.

  Узятий під домашній арешт Євтушенков – 15-й у списку російських багатіїв за версією Forbes, давній приятель Віктора Януковича, власник холдингу "Система", до якого входять МТС та нафтова компанія "Башнєфть". Як і чому таку людину заарештували – росіяни не розуміють.

  Аналітики певні – арешт показовий, щоби інші були поступливіші: "Євтушенков ніколи не виявляв політичних амбіцій. Він не намагався вплинути на рішення депутатів, як це колись робив Ходорковський. Тож і політичних мотивів тут немає. Лишається перерозподіл майна", – кажуть спеціалісти.

  Сам Михайло Ходорковський, що з нафтових магнатів і найбагатших росіян на 10 років перетворився на в’язня, має власну версію гучного арешту. Вважає – винен той самий Ігор Сечин, що і його самого відправив до тюрми. Мовляв, Захід покарав санкціями і магната Сечина, і його "Роснєфть". Тепер той, нібито, хоче підняти своє підприємство, загарбавши родовища "Башнєфті".

  "Те, що зроблено – недоречно і невчасно. Більш невдалої миті для таких дій годі уявити. Причини, гадаю, пояснювати не треба – і так валимося, а тепер іще додамо, щоби на повну", – вважає Ходорковський.

  На думку екс-магната, арештували Євтушенкова аж ніяк не за вказівкою Путіна. Навпаки, колишній в’язень вважає, що президент Росії втрачає контроль над своїм оточенням і тому починається свавілля.

  Песимізму такого пересічні росіяни не поділяють: про олігархів і президента погано не думають. У всіх негараздах економіки винуватять Захід та Україну.

  Попередній матеріал
  Російські терористи вбили 10-х мирних мешканців на Донеччині - штаб АТО
  Наступний матеріал
  З Харківщини в зону проведення АТО направлено понад 15 тисяч тонн майна
  Теги:
  Loading...