Росія запровадила санкції проти Лівії [репортаж]

  Санкції проти Лівії, слідом за Радою безпеки ООН та Євросоюзом, запровадила Росія. Міжнародна спільнота вимагає від Муаммара Каддафі припинити акти насильства. Ситуація у країні дедалі загострюється. Після тривалого штурму прибічників Каддафі, повстанці відстояли західне місто Ез-Завія і нарощують військову силу.

  У Лівії тривають сутички урядових військ із повстанцями. На бік революції перейшли вожді північних племен. Вони висловили "готовність узяти участь у боротьбі за припинення тиранії". Нині бої точаться дедалі ближче до лівійської столиці. Після шести годин штурму повстанці відстояли західне місто Ез-Завія. Під контролем антиурядових сил залишаються східні регіони країни, зокрема друге за величиною місто Бенгазі. 

  Противник Муаммара Каддафі: "Війська Каддафі убивають мирних мешканців. Ось цей кратер з`явився, коли літак бомбив військовий склад. Але ж тут поруч - живуть люди. Усього за 4 кілометри мешкають 5 тисяч осіб!" 

  Прибічник Муаммара Каддафі: "Ми були на Зеленій площі у Триполі - на мітингу в підтримку нашого лідера Муаммара Каддафі. Двоє людей підійшли і почали говорити про нього погані речі. Потім вони відкрили вогонь. Ось так я і опинився у шпиталі".

  Міжнародна спільнота продовжує тиснути на Муаммара Каддафі із закликами залишити посаду. Санкції проти його режиму уже запровадили Радбез ООН, ЄС та Росія. США та союзники не виключають можливості силових дій проти Лівії. Пентагон перегруповує війська в регіоні, кораблі займають позиції біля лівійських берегів.

  Гідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: "Ми не хочемо, щоби запроваджені санкції зашкодили лівійському народу. Вони спрямовані лише проти правлячої родини. Ми хочемо бути впевнені, що диктатор Каддафі та його найближче оточення не отримають коштів, щоби використати їх у війні проти власного народу." 

  Сам же Каддафі напередодні вперше від початку заворушень у країні дав інтерв`ю американським журналістам з каналу ABC. Він досі впевнений, що лівійці його люблять, а за протестами стоять міжнародні терористичні організації. За даними правозахисників, за минулі два тижні у Лівії загинули близько двох тисяч людей, понад чотири тисячі - зазнали поранень. За оцінками фахівців, гуманітарна катастрофа, що стала наслідком лівійських подій та підвищення цін на нафту, може спричинити нестачу харчів і голод у низці країн третього світу.

  Попередній матеріал
  Перші квитки на Євро-2012 вручили у Києві та Варшаві [відео]
  Наступний матеріал
  Мирні акції протесту тривають у столиці Бахрейну
  Теги: