5.ua

Росія закликає до мирного вирішення конфлікту в Сирії

  Про відсутність доказів застосування урядовими військами заборонених отруйних речовин заявляє президент Сирії, Башар Асад. Голова держави стверджує, що завжди виступав проти використання всіх видів зброї масового знищення. Військова операція Сполучених Штатів проти Дамаска, на його думку, значно посилить терористів з "Аль-Каїди" в регіоні. Відповідь же сирійського уряду на агресію матиме різні форми.

  Башар Асад, президент Сирії: «Чи будемо ми атакувати американські військові бази на Близькому Сході? Потрібно очікувати на всі варіанти розвитку подій. Це може бути не обов’язково сирійська армія. В нашому регіоні є багато партій та фракцій з різною ідеологією. На Близькому Сході є все, тож ми можемо передбачати будь-які речі».

  Білий дім же вважає провину сирійської влади в організації хімічної атаки доведеною. Про це під час офіційного візиту до Великої Британії заявив держсекретар США, Джон Керрі. Щоби відвернути проведення військової операції проти Дамаска – у режиму президента Асада, за словами чиновника, є лише один шанс.

  Джон Керрі, держсекретар США: «Докази свідчать самі за себе. Питання причетності сирійської влади до хімічної атаки ми вже не обговорюємо. Єдине, що може вберегти режим Асада від військової операції – якнайшвидша передача арсеналу отруйних бойових речовин відповідним міжнародним організаціям».

  Представники Всесвітньої продовольчої програми, які розподіляють у Дамаску гуманітарну допомогу, кажуть, що працюють на межі своїх можливостей. Якщо в регіоні почнеться війна – їжі для всіх мешканців точно не вистачить.

  Метью Холлінгворт, представник Всесвітньої продовольчої програми: «Ми підійшли до межі, коли міжнародна спільнота має нарешті зрозуміти, що саме їй потрібно робити й знайти політичне рішення сирійського конфлікту. В іншому випадку ми не зможемо забезпечити доставки продуктів у необхідній кількості».

  Конгресмени повернулися з канікул й почали розгляд резолюції уряду США щодо початку обстрілу сирійської території. На завтрашній вечір заплановано звернення президента Барака Обами до американської нації. Рішення щодо військової операції проти Дамаска можуть ухвалити цього чи наступного тижня. Збройні сили США приведені в повну бойову готовність й здатні завдати удару в будь-який момент.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мешканці 5 селищ Житомирщини вимагають пішохідних переходів
  Наступний матеріал
  Навальний вимагає відкритого перерахунку результатів виборів у Москві
  Теги:
  Loading...