Мешканці 5 селищ Житомирщини вимагають пішохідних переходів

  Дорога не для людей. Так називають трасу Київ-Чоп мешканці 5-ти селищ на Житомирщині. Там люди змушені долати кілька кілометрів вздовж траси без пішохідних доріжок, а на місцевому пішохідному переході майже щомісяця стаються аварії. А все через те, що під час реконструкції швидкісної траси до Євро 2012 будівельники призабули, що в селах бува ще й пішоходи живуть. На папері переходи були заплановані, але на дорозі це не відбилось. Обурені селяни вже 5 років добиваються справедливості.

  Пошта, сільрада, а ще школа та кілька хат – по різні боки автостради. Селище Болярка на Житомирщині розрізала швидкісна траса Київ-Чоп. Дістатися церкви для бабці Проні – проблема. Каже, щоразу боїться, бо автомобілісти неохоче скидають швидкість.

  Проня Кот, мешканка с. Болярка: «Не поступаються. Якщо стоїть пост ДАІ – то так, а так – ні. Їдуть і можуть збити».

  Люди кажуть – проблеми почалися 5 років тому. Тоді затіяли ремонт траси до чемпіонату Євро-2012. У плані були пішохідні доріжки вздовж траси, кажуть люди. Та чомусь її зробили лише одну - і ту завдовжки всього 400 метрів.

  Валентина Ковальська, мешканка с. Болярка: «Зараз ще можна йти, але коли зима – цього відбійника не було видно із-за снігу. Там все було загорнуто. Ніяка техніка не прочистить».

  Ольга Мудрик, мешканка с. Болярка: «По трасі йдемо понад відбійниками з дитинкою. Оглядуємось, боїмось конєшно». 

  Дорога до школи – через швидкісну трасу. Це ще одна проблема мешканців 5 селищ на Житомирщині. Діти з селища Болярка змушені щодня долати дорогу Київ-Чоп.

  Люди кажуть: за 5 років писали звернення до прем’єр-міністра, Президента, обласних чиновників – та марно.

  Яніна Гандзич, секретар ради селища Василівка: «За 5 років реабілітації дороги – у нас на дорозі 9 смертей».

  Дорога – на балансі підприємства «Укравтодор». Воно заборгувало 20 мільйонів гривень підрядній будівельній організації, яка й не проклала передбачені планом два з половиною кілометри пішохідних доріжок.

  Олександр Харченко, заступник голови «Укравтодор»: «Якщо питання тільки у пішохідних доріжках – я не думаю, що ми це питання не зможемо вирішити».

  Протестувальники: «Ми постійно це чуємо».

  Олександр Харченко, заступник голови «Укравтодор»: «Про це питання я чую перший раз».

  Розпитавши у людей про проблему, у відомстві пообіцяли приїхати на місце наступного ж дня. А поки чиновники вирішують, пані Валентина своїх онуків до школи щоразу з острахом відпускає.

  Валентина Кухарська, мешканка с. Болярка: «Ця старшенька за ручку його переводить, но страшно. Самоє главноє – світлофори нам надо».

  Дарія Феденко, Валерій Савицький та Богдан Кальченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  За порядком на матчі Україна-Англія наглядатиме до 3 тис. міліціонерів
  Наступний матеріал
  Росія закликає до мирного вирішення конфлікту в Сирії
  Теги: