5.ua

Росія всерйоз побоюється вступу України до НАТО

  Росія вимагає "стовідсоткової гарантії", що жодна країна не планує робити кроки задля вступу України в НАТО.


  Про це заявив Бі-Бі-Сі прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.

  Однак, за словами Пєскова, ніхто такої гарантії Росії так і не дав, і ця ситуація змушує Москву нервувати й вживати "заходів обережності".

  При цьому прес-секретар Путіна звинуватив Захід у спробі "порушити баланс сил".

  "Ми хотіли б почути, що НАТО перестане наближатися до кордонів Росії, що НАТО припинить спроби порушити баланс, баланс сил", - заявив він.

  "Але, на жаль, ми не чуємо цих слів, і це змушує нас нервувати, оскільки НАТО поступово наближається до наших кордонів", - додав Пєсков.

  Раніше у вівторок міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер, попередив, що Європа зіштовхнулася з загрозою конфронтації, що насувається замість співробітництва.

  При цьому, на думку глави МЗС Німеччини, поки немає жодного приводу для оптимізму у зв'язку з подіями на сході України. Глава німецького зовнішньополітичного відомства закликав Росію виконувати умови угод, досягнутих у Мінську.

  Західні лідери вже неодноразово спростовували ствердження Москви про те, що Росії у свій час нібито були дані обіцянки про те, що Північноатлантичний альянс не буде розширюватися за рахунок колишніх радянських республік.

  Нагадаємо, сьогодні Кабмін розгляне питання демаркації україно-російського кордону.
  Попередній матеріал
  У Києві протестувальникі спалили огорожу навколо будмайданчика
  Наступний матеріал
  Іспанський парламент вирішив визнати Палестинську державу