5.ua

Іспанський парламент вирішив визнати Палестинську державу

  Конгрес депутатів (нижня палата парламенту) Іспанії у ввечері  18 листопада проголосував за визнання Палестинської держави.


  Таке рішення підтримали 319 депутатів, 2 висловилися проти та ще один утримався, повідомляє El Periodico.

  Зокрема, в ухваленій резолюції міститься заклик до уряду Іспанії визнати Палестинську державу з урахуванням міжнародного права, підтверджуючи переконання, що "єдиним рішенням конфлікту є співіснування двох держав  - Ізраїлю та Палестини".

  Водночас, до тексту резолюції було внесено поправку, згідно з якою визнання повинне стати "наслідком переговорного процесу між Ізраїлем і Палестиною, який би гарантував мир і безпеку обох сторін, а також права громадян і стабільність у цьому регіоні".

  Глава МЗС Іспанії Хосе Мануель Гарсія-Маргальо, який взяв участь в парламентських дебатах щодо цього питання, привітав таку одностайність депутатів та висловив упевненість в тому, що це рішення сприятиме мирному процесу у регіоні.

  Нагадаємо, раніше парламент Британії проголосував за визнання Палестинської держави. Окрім того, відповідне голосування проведе також 28 листопада і парламент Франції.

  Також і голова європейської дипломатії Федеріка Могеріні заявила, що підтримує визнання Палестини як окремої незалежної держави.
  Попередній матеріал
  Росія всерйоз побоюється вступу України до НАТО
  Наступний матеріал
  Росія вимагає гарантії, що Україна не вступить до НАТО – Пєсков