Росія, США та НАТО мають об`єднати системи ПРО,- Фоґ Расмуссен

  Росія і США разом з НАТО повинні об`єднати свої системи протиракетної оборони, щоб зупинити ядерні розробки Ірану. До цього країни закликає генсек Альянсу Андерс фоґ Расмуссен.

  Заяви про потепління відносин і тіснішу співпрацю між Вашингтоном, НАТО та Москвою пролунали після рішення Барака Обами змінити плани розташування ПРО у Європі. Сполучені Штати не відмовляються від протиракетного щита, але йдеться про нові наміри. Зокрема, створення такої системи оборони, до якої увійшли б усі члени НАТО.

  Генсек Альянсу запевнив: покращення американсько-російських відносин лише піде на користь, зокрема і східноєвропейським державам-членам НАТО.

  Андерс Фоґ Расмуссен, генсек НАТО: "Сфера, в якій Росія та НАТО можуть і повинні співпрацювати, - протиракетна оборона. Напередодні США оголосили про нові плани щодо ПРО. Роль Альянсу має зрости, і я вважаю це позитивним кроком. ...Ми повинні вивчити потенціал можливого поєднання систем протиракетної оборони США, НАТО та Росії".

  Дмитро Рогозін, спецпредставник Росії при НАТО: "Я сподіваюся, ви зрозумієте хід наших думок, нашу логіку. Якщо ми бачимо радар і системи протиракетної оборони у Польщі та Чехії, ми повинні зробити крок у відповідь. Якщо радара і протиракетного щита у цих країнах немає -  то нам немає потреби шукати шляхів, як відповісти на це".

  Президент Польщі Лех Качинський розкритикував рішення Вашингтона не розташовувати у Центрально- схійдній Європі елементи протиракетного щита.

  Водночас міністр оборони США Роберт Гейтс напередодні заявив, що наразі не йдеться про відмову США від ПРО. Системи будуть але ініші і 2015го року - сказав чиновник.

  Попередній матеріал
  ЦВК зібрала перше засідання щодо виборів-2010
  Наступний матеріал
  У Вишневому пенсіонери голодують проти тарифів
  Теги: