Роботи на аварійній АЕС у Японії призупинено через радіацію

  Роботи на аварійній японській АЕС "Фукусіма-1" призупинили через підвищеня рівня радіації. Про це заявила влада країни. Уночі на четвертому реакторі станції спалахнула нова пожежа. Їі вдалося загасити. Над реактором №3 піднімається густий білий дим. Тим часом, в Японії відбулася нова серія підземних поштовхів магнітудою 6.

  Вулиці Токіо спорожніли. Люди бояться полишати приміщення через повідомлення про викиди радіації і можливі нові підземні поштовхи. За офіційними даними, рівень радіаційного фону у японській столиці перевищує норму у 10 разів. Влада стверджує, що такі показники не є загрозою для людського здоров`я. Втім, такі заяви не заспокоюють мешканців Токіо.

  Мешканець Токіо: "Люди непокояться, бо не знають, яка насправді ситуація на аварійній АЕС. У новинах передають суперечливі повідомлення, є і добрі, і погані новини. Просто не знаю, чому вірити. Сподіваюся, науковці кажуть нам правду".

  За офіційними даними, опромінення радіацією після аварії на АЕС "Фукусіма-1" дістали близько 160-ти людей. У великих містах постраждалої провінції спеціальні команди фахівців визначають ступінь радіоактивного ураження людей. Бажаючих пройти перевірку - чимало.

  Японка: "Я дуже боялася, допоки не отримала результати перевірки. Вони виявилися гарними - і мені одразу полегшало. Та все одно, усіх дуже непокоїть нинішня ситуація. Якби не трапилася аварія на АЕС - нікому з нас не довелося б пережити такі страшні хвилини".  

  У ніч на середу на четвертому енергоблоці "Фукусіми-1" виникла нова пожежа. За кілька годин полум`я вдалося погасити. Утім, з`явився стовп білого диму на реактором номер 3. Влада припускає, що його корпус може бути пошкодженим. І це може спричинити нові викиди радіації.

  Юкіо Эдано, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Є висока вірогідність, щоправда, ще не підтверджена, що білий дим над третім реактором "Фукусіми-1" - це випари з пошкодженого контейнера. Те саме трапилося раніше з реактором номер 2. Можливо, саме тому рівень радіоактивного забруднення піднявся".

  Аварія на атомній електростанції "Фукусіма-1" сталася після руйнівного землетрусу магнітудою 9, який стався у Японії 11 березня. Внаслідок піздемних поштовхів і цунамі у країні загинуло понад 3,5 тисячі людей. Ще близько 8 тисяч - вважають зниклими безвісти.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Міжнародні антикорупційні стандарти не вимагають декларування видатків, - Мирошниченко
  Наступний матеріал
  Робота більшості установ Бахрейну зупинена через надзвичайний стан
  Теги: