Міжнародні антикорупційні стандарти не вимагають декларування видатків, - Мирошниченко

  Європейські антикорупційні стандарти і відповідна міжнародна антикорупційна конвенція підписана Україною не містять положення про обов’язкове декларування видатків членів родини чиновника та навіть самого чиновника.

  Про таке в ефірі «5 каналу», спростовуючи заяви опозиції,  заявив  представник Президента у Верховній Раді, депутат від Партії регіонів Юрій Мирошниченко.

  «Посилалися на конвенцію, яка підписана і говорили що це (декларування видатків родичами чиновників – ред.) вимагають Європейські стандарти і відповідна конвенція. Насправді, немає в конвенції видатків, які би вимагалися від близьких родичів або близьких осіб взагалі. Друге - декларування  видатків навіть у чиновників не є вимогою міжнародних стандартів і конвенцій, а лише декларування доходів чиновників», - заявив представник Президента.
   
  Мирошниченко підкреслив, що попередня редакція антикорупційного законодавства, яке так і не увійшло в дію, не містила положення про декларування видатків родичами чиновників.
   
  «В попередньому законі теж не було декларування видатків родичами близькими, там лише в частині спецперевірки, коли людина обіймає ту чи іншу посаду, яка вимагає спецперевірки, в той момент було визначено необхідність декларування доходів, а не видатків, не лише чиновником але і близькими особами», - зауважив політик.
   
  Юрій Мирошниченко зазначив, що декларування не лише доходів, але і видатків чиновників – ініціатива Президента.
   
  «Тепер ми їдемо, в цьому законі, далі президент  запропонував декларувати не лише доходи але і видатки. І сьогодні опозиція говорить – не лише чиновників, але і близьких родичів», - зазначив депутат.
   
  «Після того, як у попередньому антикорупційному законі, який був скасований, було ухвалене положення про декларування  доходів близькими особами, Верховний суд звернувся до Конституційногоз питанням – чи не буде порушенням осіб, які не є держслужбовцями, і чи не є це обмеження їх прав, коли їх змушують декларувати доходи. Конституційний суд відповів – це буде порушенням їх прав. Ми як представники більшості підтримуємо концепцію про декларування видатків, але ми не можемо імплементувати ту норму, яка є неконституційною за рішенням Конституційного суду», - пояснює Мирошниченко

  Попередній матеріал
  У Франції перевірять всі АЕС
  Наступний матеріал
  Роботи на аварійній АЕС у Японії призупинено через радіацію
  Теги:
  Loading...