Різновиди західного фаст-фуду стають дедалі популярнішими у Іраку [відео]

  Бурґери, хот-доґи, піци та інші різновиди західного фаст-фуду стають дедалі популярнішими у Іраку. Звичні для американців і європейців закуски лише нещодавно з’явилися у меню місцевого населення. Клієнти подібних закладів запевняють для них це не просто їжа, але й символ спокійного життя.

  Вже не кебаб із бараниною чи печений карп, а курка та картопля фрі - звичний серед іракців швидкий обід. Перекусити в ресторан чи піцерію - приходять цілими родинами. Західні держави, де подібна їжа - не дивина вже навіть борються із фаст-фудами. А тут ця індустрія лише започатковується.

  Мухамед Мунаф, виконавчий менеджер: "Ми відкрили нашу піцерію у серпні 2010-го. Виявилось, що фаст-фуд - украй популярний. Так виникла ідея створити й інші заклади у різних містах на півночі країни. Відвідувачів було так багато, що ми вирішили відкрити і ще один різновид закладів, де продають бургери. Нам вдался залучити навіть іноземних інвесторів".

  Американські мережеві заклади швидкого харчування існували в Іраку й раніше. Утім - переважно у Зеленій Зоні. Це - закрита територія із суворою охороною у центрі Багдада, де містяться урядові установи та посольства. Простим мешканцям потрапити туди було украй складно. А після виведення американських військ з Іраку у Зеленій Зоні - закрили й американський фаст-фуд. Щоправда, невдовзі - відкрили знову, уже місцеві бізнесмени - й у різних містах.

  Мохамед Каміл, покупець: "Я прийшов у цей фаст-фуд-ресторан поїсти і мені тут подобається - гарно, чисто. Ідея відкриття таких закладів з’явилася, коли покращилася ситуація із безпекою. І сподіваюся, що подібних ресторанів, на рівні міжнародних стандартів - буде відкриватися більше".

  Ірак і досі залишається гарячою точкою планети, з високою загрозою терактів. Але місцеві мешканці доводять - їхня держава нічиим не гірша за інші країни світу, де процвітає туризм - і завжди знайдуться покупці на смачну та дешеву їжу.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  В Одесі заарештували сина регіонала за крадіжку автівок
  Наступний матеріал
  Завод сухих будівельних сумішей відкрили у Броварському районі
  Теги: