Рівень радіації довкола японської АЕС почав знижуватись

  Зростає рівень радіації на Далекому сході Росії. Поки що показники не перевищують норму, проте, за необхідності, військові готові почати евакуацію населення із Владивостока, Сахаліна і Південних Курил. Водночас, рівень радіації довкола японської аварійної АЕС почав зменшуватися. Пожежу на четвертому енергоблоці Фукусіми-1 загасили. МАГАТЕ заявило, що вогонь спалахнув після вибуху водню. Як наслідок - в одному із районів Великого Токіо рівень радіації у 40 разів перевищив норму.

  За останніми даними, просто неба через землетрус та цунамі у Японії опинилися понад 250 тисяч людей. Їх розмістили у тимчасових евакуаційних центрах. Умови проживання - доволі складні: харчів не вистачає, є перебої із електроенергією. Люди налякані і збентежені. Багато хто не знає, що трапилося з членами їхніх родин.

  Тойото Іто, постраждала: "Мене змило великою хвилею. Але мені пощастило вчепитися за дерево і я врятувалася. Доньку - також змило водою, я не знаю, де вона зараз".

  Інша причина для хвилювання - радіація. Землетрус пошкодив систему охолодження на АЕС Фукусіма-1. У результаті, за останні чотири дні на АЕС пролунало три вибухи. Останній з них стався цієї ночі на другому енергоблоці. А на енергоблоці №4 почалася пожежа. Вогонь загасили, але інцидент призвів до серйозного викиду радіації. Прем`єр країни Наото Кан закликав людей евакуюватися з двадцятикілометрової зони навколо Фукусіми-1. А людям, які проживають на відстані від 20 до 30 кілометрів, рекомендовано не виходити на вулиці.

  Наото Кан, прем`єр-міністр Японії: "Ми побоюємося нових викидів радіації на аварійній станції. Зараз рівень радіаційного забруднення там досить високий. Тож ми знову підкреслюємо необхідність евакуації для тих, хто проживає у двацятитикілометровій зоні від АЕС. Людям небхідно триматися якнайдалі від ураженої зони".

  Фахівці виміряли рівень радіації  поблизу Фукусіми-1. За їхніми підрахунками, людина там за одну годину отримує дозу опромінення, яку за нормальних умов дістала б протягом трьох років.

  Абе Тошиміцу, рятувальник: "Ми працюємо на відстані 50 кілометрів від аварійної АЕС. Це вважається безпечним. Та все одно, ми дуже стривожені інформацією про викид радіації". 

  Постраждалий: "Мене дуже непокоять новини про підвищений радіаційний фон. Адже це може викликати серйозні проблеми зі здоров`ям. Можливо, мешканцям міст у радіусі 70-ти кілометрів від АЕС також накажуть евакуюватися. Необхідно, щоби влада насамперед подбала про нашу безпеку".

  Потрійна катастрофа у Японії - землетрус, цунамі та аварія на АЕС - спричинила значні проблем у економіці країни. На ринку акцій обвалилися ціни. Фінансові індекси знизилися на понад 12%. За оцінками фахівців, економічні збитки сягнули понад ста сімдесяти мільярдів доларів.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Бразилії влаштовують кіносеанси для матерів з немовлятами
  Наступний матеріал
  У Севастополі масово вбивають безпритульних собак
  Теги: