Рішення НАТО щодо України та Грузії можуть оголосити вже у четвер

  Про це повідомляють дипломатичні джерела у кулуарах саміту альянсу в Бухаресті. До румунської столиці з`їжджаються представники усіх країн - членів НАТО - це найбільший саміт за всю історію організації. Головними темами за три дні зустрічі буде розширення альянсу, приєднання Києва та Тбілісі до Плану дій щодо членства та військові дії у Афганістані. У пресі це зібрання вже охрестили "самітом великих надій" і "великих скандалів".
  Розширення блоку - головна інтрига Бухарестського саміту. Три балканські країни - Хорватія, Македонія та Албанія претендують на безпосереднє членство. Усі ці держави вже не один рік співпрацюють із НАТО у межах Плану дій з набуття членства. Утім питання, яке по-справжньому "розкололо НАТО" - це приєднання до ПДЧ України та Грузії. Українці мають надію схилити на свій бік представників кількох країн - членів НАТО. Зокрема, найбільш непримиренних - Німеччини та Франції, які скептично ставляться до натовських амбіцій Києва. Німецький канцлер Ангела Меркель вкотре підтвердила: думати про план дій щодо членства в НАТО Україні ще зарано.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Двері до альянсу відчинені, і перспектива для вступу є. Але ми не вважаємо, що зараз сприятливий час для приєднання Грузії та України до Плану дій щодо членства в НАТО. Таким чином наша думка відрізняється від думки Сполучених Штатів. Але ми хочемо допомогти обом країнам рухатися в напрямку ПДЧ".

  А от Генсек НАТО Яаап де Хооп Схеффер вважає, що План дій щодо членства в НАТО України і Грузії - лише питання часу. Про це він заявив перед відкриттям саміту у Бухаресті. Ще впевненіша позиція - у США. На думку Джорда Буша, Україна та Грузія - цілком готові до вступу до НАТО.

  Джордж Буш, президент США: "Під час саміту Альянс має вирішити, яку відповідь дати Грузії та Україні. Ці нації надихнули світ своїми революціями - трояндовою та помаранчевою. Тепер вони намагаються затвердити демократичні здобутки. Вітаємо їхнє прагнення вступити до НАТО. Якщо вони не звернуть з демократичного шляху, їх радо приймуть і у Європі".

  Насамкінець зібрання, прибуде до Бухареста і ще один непримиренний противник приєднання України та Грузії до НАТО -  російський президент Володимир Путін. Він візьме участь у засіданні Ради НАТО-Росія. Воно також заплановане на п`ятницю. Керівництво альянсу спробує переконати Путіна у безпечності розміщення американської ПРО в Європі. 

  Нонна Стефанова, Тетяна Олійник, Ксенія Новікова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Експерти застерігають Уряд від нарощування соцвиплат
  Наступний матеріал
  Ахметов оприлюднив декларацію про свої доходи
  Теги:
  Loading...